Sledujte nás na YouTube

Nadšenci portují Android 4.0 na Nokii N900 se systémem Maemo

Vypadá to, že hledáčku zařízení, na které se komunita nadšenců pokusí portovat nový Android 4.0, se nevyhnula ani Nokia N900 s operačním systémem Maemo. Autoři portu na vývoji intenzivně pracují a v současné době dokončili první “pre-pre-alpha” verzi, která toho k vidění zatím příliš mnoho nenabízí a rychlost odezvy je taktéž velice bídná (odkaz pro stažení zatím zveřejněn nebyl). Vývoj je teprve na začátku a nevylučuje se, že bychom se v dalších měsících mohli dočkat slušně odladěné portace, tedy za předpokladu, že to autoři nevzdají, protože je ještě čeká spousta těžké práce. Aktuální stav si můžete prohlédnout na přiloženém videu. Držme jim při vývoji palce a doufejme, že se jim Android 4.0 na N900 podaří rozdýchat do použitelné podoby.

Zdroj: PocketNow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. HUdasp (neregistrovaný)

  No jo, kluci z východu:)

 2. htcjirka (neregistrovaný)

  Tak na N900 je jiz delsi dobu portovan Android od rannych verzi.

  Takove N9 se to take nevyhne..

 3. ftw (neregistrovaný)

  offtopic:

  existuje nejaka funkcni(pouzitelna) portace maema na jina zarizeni nez n900? napr milestone, SE pro etc..

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *