Domů » Bleskovky » Na Windows 10 Mobile si můžete (neoficiálně) zahrát streamované hry z Xbox One

Na Windows 10 Mobile si můžete (neoficiálně) zahrát streamované hry z Xbox One

Aplikace Xbox pro Windows 10 nabízí přidanou hodnotu ke klasickému hraní, např. komunikaci s přáteli, sbírání herních bonusů, natáčení a sdílení herních videí apod. Na počítačích a tabletech s Windows 10 lze navíc streamovaně hrát hry z konzole Xbox One, což by mohlo být v blízké budoucnosti možné i na smartphonech s Windows 10 Mobile. Neoficiálně to je totiž možné již dnes.

Xbox

Ve Windows 10 Store se totiž nachází aplikace Xbox Dev Mode Companion, která dokáže telefon spárovat s Xboxem One a umožnit vzdálené hraní. Aplikace je prozatím dostupná pouze vývojářům, avšak díky chybě Windows Store si ji mohou stáhnout všichni (návod zde).

Streamované hraní je možné jak na displeji telefonu, tak na větší obrazovce s využitím režimu Continuum, ke smartphonu je zapotřebí mít připojený Bluetooth ovladač pro Xbox One S; originální ovladač k Xboxu One údajně podporován není.

Streamování her na telefonu údajně funguje velmi dobře, tudíž je možné, že se Microsoft odhodlá zpřístupnit tuto funkci všem ještě letos.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. lukass71 (neregistrovaný)

    Jako kdyby to streamovani her do mobilu melo nekdy uspech..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).