Domů » Bleskovky » Na internet unikla oficiální čínská Android 5.0.1 ROM pro Samsung Galaxy S4

Na internet unikla oficiální čínská Android 5.0.1 ROM pro Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 se má dočkat nejnovějšího Androidu 5.0 někdy na začátku tohoto roku, netrpěliví uživatelé si jej však mohou nainstalovat již dnes. Komunitě XDA fóra se podařilo získat oficiální čínskou ROM s Androidem ve verzi 5.0.1 Lollipop, bohužel její původ sebou nese několik omezení.

 

Předně ROM obsahuje pouze dvojici jazyků – čínštinu a angličtinu, její součástí údajně není ani základní anglická klávesnice, nicméně tento nedostatek lze vyřešit návštěvou obchodu aplikací. Ostatní funkce jako bezdrátová konektivita, GPS, fotoaparát nebo funkce multi-windows podle zkušeností uživatelů diskuze bez potíží fungují.

  

Aktualizace se týká modelů GT-I9500, 9502, 9508 a 9508v. Odkaz ke stažení, postup při instalaci a zkušenosti prvních uživatelů najdete na těchto stránkách. Ačkoliv se jedná o oficiální ROM, kterou do telefonu nahrajete například za pomoci softwaru Odin, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Max (neregistrovaný)

    Boha, už je to opravdu trapné. Leakla ofiko ROM – honiči instalují a opěvují, jak je to fajn, že zrovna ten jejich model dostal update. Tak honem stahovat a instalit…

    • LEDRP (neregistrovaný)

      Max: o kvalitě a věhlasu této ROM svědčí už jen to, že někdo zcela neznámý to musel okomentovat

  2. Redakce: Asi by jste měli napsat, že se jedná o „leak“ ROM pro Samsung i9500 !!! Tedy verzi s Exynos Soc…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).