Domů » Bleskovky » Motorola prodala v posledním čtvrtletí 10 milionů smartphonů, díky Lenovu se podívá do Číny

Motorola prodala v posledním čtvrtletí 10 milionů smartphonů, díky Lenovu se podívá do Číny

Lenovo zveřejnilo finanční výsledky za poslední kvartál loňského roku, v nichž se objevují i výsledky mobilní divize společnosti Motorola. Tu v loňském roce Lenovo koupilo za necelé tři miliardy dolarů a nechává ji působit jako samostatnou společnost.

  

Motorola Mobility v posledním kvartále loňského roku prodala 10 milionů smartphonů, což je o 118 procent více než ve stejném období roku 2013. Čísla mají ještě růst, neboť Lenovo hodlá telefony Motorola prodávat na čínském trhu. Čínská společnost celkově vykázala čistý zisk 253 milionů dolarů, divize Mobile Business Group, pod níž spadá i Motorola, skončila ve ztrátě 89 milionů dolarů. Lenovo počítá se ziskovostí divize v horizontu 4 až 6 následujících čtvrtletí. Společnost Lenovo se po akvizici mobilní divize Motoroly stala trojkou na trhu s podílem 6,6 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. vlada (neregistrovaný)

    Hm 118% je pekny rust. Zacali prodavat na vice trzich?

    • Martin II (neregistrovaný)

      Skor pod cenu. Ta strata nie je len tak…

    • Bohuzel v CR motoroly stale nic, ptam se proc? tuhle znacku mam moc rad, kdyz uz je koupilo lenovo, ktere zde oficialne pusobi, proc tu nejsou take smarty teto znacky?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).