Moto G9 Play přináší hodně muziky za 5 tisíc. V ceně jsou i bezdrátová sluchátka

moto g9 play 1

Společnost Lenovo včera představila v Indii nový smartphone Moto G9 a vzápětí jej vrhla i na globální trh pod názvem Moto G9 Play. I když nám tyto podivné „čachry“ s názvy nedávají pražádný smysl, rozhodně by byla chyba tento telefon vynechat; za 5 tisíc korun nabízí příjemný mix výbavy.

Moto G9 Play: hodně muziky za rozumné peníze

Moto G9 Play je smartphone nižší střední třídy, avšak s rozumně nastavenými parametry. Největší slabinou tohoto zařízení bude pravděpodobně displej, který na úhlopříčce 6,5“ nabízí pouze HD+ rozlišení. Zobrazovač typu IPS má poměr stran 20:9, na horní straně jej narušuje výřez pro 8Mpx selfie kamerku, dole je pak poměrně široká brada bez využití, čtečka otisků prstů se nachází na zádech v kruhovém logu Moto na zádech.

moto g9 play 3

Nad čtečkou se nachází čtvercový fotomodul se třemi fotoaparáty a LED bleskem, ovšem použitelná bude pravděpodobně pouze hlavní 48Mpx kamerka se světelností f/1.7. Tu doprovází dva 2Mpx fotoaparáty pro focení makro snímků a pro zjišťování hloubky scény.

moto g9 play 4

Uvnitř telefonu tepe čipset Qualcomm Snapdragon 662 doprovázený 4 GB RAM. Pro ukládání uživatelských dat poslouží vnitřní 64GB paměť, popřípadě prostor na paměťové kartě. Telefon podporuje sítě LTE, bezdrátovou konektivitu dále zajišťuje Wi-Fi 5, Bluetooth 5 a NFC, nechybí ani FM rádio.

Dvoudenní výdrž a bezdrátová sluchátka zdarma

Moto G9 Play má potěšit až dvoudenní výdrží, kterou zajišťuje 5 000mAh baterie. Dobíjí se přiloženým 20W akumulátorem zakončeným univerzálním USB-C portem, na těle se ale také nachází i tradiční sluchátkový jack. Patrně jej ale nebudete využívat příliš často, neboť vám Lenovo k telefonu dodá zdarma bezdrátová sluchátka Moto Buds Bluetooth.

moto g9 play 2

Telefon pohání systém Android 10 s nadstavbou My UX se spoustou užitečných nastavení a funkci. K dispozici je i hardwarové tlačítko k funkci Google Assistant.

Cena a dostupnost

Moto G9 Play se bude v ČR prodávat od 1. září za cenu 4 999 korun. Telefon bude dostupný v barvě Forest Green.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku