Domů » Bleskovky » Ideální pro 12″ MacBook: Acer a Lenovo přivezli na CES monitory vybavené portem USB-C

Ideální pro 12″ MacBook: Acer a Lenovo přivezli na CES monitory vybavené portem USB-C

V letošním roce bychom se mohli u mobilních zařízení dočkat většího rozšíření univerzálního USB-C konektoru, který ve spárování se specifikací USB 3.1 nabízí velmi široké množství využití. Je totiž schopný přenášet nejen data a energii, ale nahradí i DisplayPort, VGA, HDMI a Ethernet. Na letošním veletrhu CES byly například představeny první monitory, které jsou USB-C portem vybaveny. Pocházejí od Lenova a od Aceru a mezi jejich budoucí majitele bychom mohli zařadit například majitele nového 12″ MacBooku, který jiným portem než USB-C nedisponuje.  

  

Lenovo má ve své nabídce hned dvojici modelů s názvy ThinkVision X24 Pro a ThinkVision X1. První jmenovaný má úhlopříčku 24″, Full HD rozlišení a jeho cena bude začínat na 399 dolarech (asi 10 tisíc korun bez DPH). Mobilního nadšence potěší integrovaná bezdrátová nabíječka zabudovaná do stojánku a 3D kamera Intel Real Sense. X1 nabídne větší 27″ displej s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů a bude stát 799 dolarů (asi 20 tisíc korun bez DPH). Oba monitory mají na trh přijít v květnu letošního roku.  

   

Acer rozšiřuje svoji nabídku monitorů o dva modely s úhlopříčkami 25 a 27 palců, v obou případech s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů. Cena bude začínat na 500 dolarech (12 500 korun) a do prodeje půjdou již příští měsíc. V nabídce bude i ve zlaté barvě, což majitelé stejně barevného MacBooku jistě ocení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments