Domů » Články » MoistureGuard: představujeme chytrou novinku monitorující vlhkost v dřevostavbách

MoistureGuard: představujeme chytrou novinku monitorující vlhkost v dřevostavbách

MoistureGuard je unikátní systém nepřetržitého sledování vlhkosti přímo ve stavební konstrukci dřevěného domu a dalších exponovaných místech. Upozorňuje nejen na úniky vody a tvorby vlhkosti z nejrůznějších zdrojů, ale zároveň informuje o komplexním stavu vlhkosti v domě.  

„Zachytit úniky vody včas nebo zjistit, kudy se vlhkost do konstrukce dostává, je velmi obtížné. Následky se mohou objevit až po delší době. V domě se vytvoří plíseň, a to může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví, zároveň musíte vydat nemalé částky na opravu domu. Včasným zásahem díky našemu systému MoistureGuard lze předejít nákladným opravám. Maximalizujete tak životnost rodinného domu,“ říká jednatel firmy Tomáš Pelikán.

Jak to funguje

Systém MoistureGuard sleduje úroveň vlhkosti přímo ve stavební konstrukci domu. Dokáže odhalit i mikro úniky vody a zabránit tak pozdějším nákladným opravám. Tento ryze český výrobek je tvořen sítí specializovaných senzorů rozmístěných na nejrizikovějších místech v domě jako je koupelna, WC, technická místnost, kuchyň, ale i rovné střechy nebo pod podlahové topení, kde by mohlo dojít k zatečení.

MHT03 cidlo
Čidlo MHT03

Informace z čidel se sbírají pomocí centrální jednotky, mohou se zobrazovat lokálně nebo se při připojení k internetu automaticky odesílají do cloudového úložiště, kde se pomocí výpočtových algoritmů zjišťuje velikost problému, možné příčiny a kde k úniku vody pravděpodobně došlo. Systém umí také pomocí záplavových čidel odhalit vodu na povrchu podlahy a automaticky uzavřít přívod vody. 

Jak systém objednat

Prvním krokem je spustit nový online systémový konfigurátor, ve kterém si můžete sami vytipovat místa v domě, kde se senzory umístí, nebo stačí nahrát půdorys domu a tým MoistureGuard vám návrh zpracuje. Také lze požádat o orientační nabídku bez plánku. Po instalaci senzorů a zprovoznění centrální jednotky již vše funguje plně automaticky.

Zpracování a interpretace dat

MoistureGuard usnadňuje interpretaci dat. Systém sbírá data z kritických oblastí a interpretuje je proti informacím o vlhkosti a teplotě uvnitř i vně konstrukce. Akumulace vlhkosti je za určitých podmínek přirozená a normální, ale za jiných mohou být stejné hodnoty problematické a budou interpretovány jako problém.

MoistureGuard systém - instalace

Jelikož je každá stavební struktura jedinečná, používá MoistureGuard speciální algoritmy, které rychle rozpoznají, jak se vaše konkrétní struktura chová a označí kombinace, které považuje za důležité sledovat, nebo přímo označuje kritickou situaci.

Jak vypadají zprávy MoistureGuard

Zprávy jsou navrženy tak, aby byly snadno a rychle čitelné a poskytly vám potřebné informace. Máte možnost buď se přihlásit ke svému zákaznickému účtu, nebo si zvolíte, aby vám systém poslal e-mailem zprávu podle vaší vybrané frekvence.

Další výhody

Česká podnikatelská pojišťovna na všechny domy se systémem MoistureGuard a monitoringem poskytuje slevu na pojištění nemovitosti, domácnosti, ale i odpovědnosti ve výši 35 %. Celý systém se tak finančně vrátí do cca 8 let.

moinstureguard logo

Chraňte své zdraví a investice s monitorovacím systémem MoistureGuard.

Více informací naleznete na webu moistureguard.cz

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.