Domů » Bleskovky » Mobilní divize Samsungu zůstala v zisku, je však o drtivých 96 % menší než loni

Mobilní divize Samsungu zůstala v zisku, je však o drtivých 96 % menší než loni

Společnost Samsung zveřejnila finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, v nichž se neblaze projevila aféra s explodujícím tabletofonem Galaxy Note7. Celkové příjmy společnosti meziročně klesly o 7,5 procenta na 47,82 bilionů wonů (1 bilion korun), provozní zisk klesl o 30 procent na 5,2 bilionů wonů (113 miliard korun); jedná se tak o nejnižší zisk za poslední dva roky.

Pochopitelně největší podíl má na těchto číslech tabletofon Galaxy Note7, který společnost stál mnoho peněz a ve výsledku žádné nevydělal. Ostatní smartphony sice udržely mobilní divizi korejského giganta v zisku, ovšem 100 miliard wonů (2,18 miliard korun) je ve srovnáním s loňským rokem zanedbatelné číslo, pokles činí 96 procent. Na telefonech Samsung utržil celkově 22,54 bilionů wonů (488 miliard korun).

Samsung Galaxy Note7

Jelikož se finální vlna návratů Galaxy Note7 odehrála až v aktuálním čtvrtletí, dá se předpokládat, že touto kapitolou budou narušeny i výsledky z „vánočního“ čtvrtletí; zvláště pak, když do něj Samsung půjde s tři čtvrtě roku starými smartphony Galaxy S7 a S7 edge.

Celý svět nyní bude čekat, jak se korejskému výrobci podaří příští vlajková loď Galaxy S8, která bude představena na jaře příštího roku. Spekulovalo se, že by si mohl Samsung s jejím představením pospíšit, nakonec však přicházejí zprávy, že kvůli řešením problémů s Galaxy Note7 se vývoj nového telefonu opozdil zhruba o 14 dní. I tak věříme, že se stane hlavní hvězdou tiskové konference Samsungu v rámci veletrhu Mobile World Congress 26. února v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Ano, psal jsem, že snad nikdy nikdo nepředstavil nic dřív než bylo v plánu a ano, říkal jsem, že kauza N7 ovlivní vývoj jiných modelů, že spíše bude zpoždění. Jsem rád, že mě citujete:)

  2. Zde jsou parametry na S8 Edge
    5,5″ 4K display, SNAP 830 a 8895 10nm, 6G a 8G ram. 26.2.2017 by měl vyjít.[odkaz]

  3. Moc si fandíš Uni. Tyhle úvahy zcela logicky napadly spoustu lidí. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).