Domů » Bleskovky » Mobilní Brexit: Samsung, LG a Acer chtějí odstěhovat z Londýna své základny

Mobilní Brexit: Samsung, LG a Acer chtějí odstěhovat z Londýna své základny

Ve čtvrtek rozhodli obyvatelé Velké Británie o vystoupení své země z Evropské Unie a celý svět čeká na to, jaké tato situace přinese politické a ekonomické dopady. Brexit by mohl promluvit i do světa mobilních komunikací a do podnikání velkých mobilních hráčů.

Brexit-Samsung-LG

Dá se předpokládat, že elektronika ve Velké Británii obecně zdraží, a to nejen kvůli poklesu ceny libry, ale také kvůli očekávaným prodejním a dovozním daním, byť zatím se o nich pouze spekuluje. Samsung, LG a Acer již v obavách z budoucnosti dokonce prohlásili, že hodlají přesunout své evropské centrály z Londýna do jiných měst Evropské unie, výrobní závody však v Británii žádná z vyjmenovaných společností nemá.

thumb

Zdražování a klesající prodeje elektroniky nemusí být jediným mobilním strašákem, oprávněná je i obava ze zdražení telefonování v roamingu. Velká Británie je aktuálně zařazena do zóny 1, na kterou se vztahuje nová evropská regulace; po vystoupení z Evropské unie však může dojít k přesunu Velké Británie do jiných, dražších roamingových zón.

Nutno podotknout, že o dopadech Brexitu na mobilní segment se pouze spekuluje a nakonec může vše zůstat při starém.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments