TOPlist

Mio připravuje vlastní MID zařízení s Windows Mobile

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Mio Technology představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2009 v Las Vegas koncept nového komunikátoru s operačním systémem Windows Mobile. Toto zařízení spadá do kategorie označované jako MID (Mobile Internet devices) a primárně je určeno pro prohlížení internetových stránek a organizaci času. Nikoho by tedy neměla překvapit absence telefonního modulu, pro přístup na internet tak budete muset využít výhradně bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Kdyby byl k dispozici i UMTS/HSDPA modul, šlo by internetové stránky prohlížet i přes rychlá data sítí třetí generace, což by nebylo vůbec na škodu.

Vystavovaný předprodukční vzorek na veletrhu CES obsahoval 7″ palcový displej s WVGA rozlišením (800×480px), bohužel ale nebyl dotykový, což by se při uvedení finálního modelu mělo změnit, a to už díky skutečnosti, že je v zařízení použit systém Windows Mobile 6.1 Classic, který je určený pro zařízení s dotykovým displejem. Srdcem tohoto Mia bude procesor architektury ARM II s frekvencí 667 MHz. Pro připojení dalších periferií budou k dispozici dva USB 2.0 porty a jeden klasický miniUSB konektor pro připojení nabíječky a synchronizačního kabelu. Pro připojení sluchátek přijde vhod 3,5 mm výstup, na těle přístroje pak nebude chybět dvojice stereo reproduktorů a mikrofon.

- -

Informace o velikosti operační paměti RAM zatím zveřejněny nebyly, i když na jedné z fotografií je ve správci paměti vidět hodnota 207 MB, což by odpovídalo 256 MB RAM. Zejména velikost RAM a ROM se ale může do vydání finální verze změnit. Přístroj by měl při maximální zátěži vydržet pracovat až 8 hodin na jedno nabití. Pro snadné psaní bude připravena prostorná QWERTY klávesnice, pod kterou narazíme na jednoduchý joypad, který bude sloužit k ovládání kurzoru myši. Finální vydání nového MID zařízení od Mia je naplánováno někdy na druhou polovinu tohoto roku a prodávat by se měl hned ve dvou barevných variantách, černé a bílé. Lze ale očekávat, že půjde o zařízení cílené jen na velmi úzkou skupinu uživatelů, jelikož většinu dostupných funkcí už dnes dokáží nahradit i klasická Pocket PC s hardwarovou klávesnicí.

- -

Tip: Podívejte se na rozsáhlou galerii fotografií, kterou nabízí server WMExperts.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku