Domů » Bleskovky » Microsoft vyvíjí flexibilní kryt pro smartphone s e-ink displejem

Microsoft vyvíjí flexibilní kryt pro smartphone s e-ink displejem

Vývojové středisko Microsoftu společně s Univerzitou aplikovaných věd Horního Rakouska pracuje na prototypu ohebného krytu na smartphone, který nemá sloužit pouze pro ochranu jeho displeje, ale má nabídnout širokou paletu dalších funkcí. Obsahuje totiž piezoelektrické snímače a e-ink displej, tudíž jsou scénáře jeho využití velmi rozmanité.

FlexCase, jak je kryt nazýván, lze libovolně ohýbat a využívat toho v systémovém prostředí a v aplikacích; například při zoomování, otáčení a naklánění map či v navigaci ve spuštěném videu. E-ink displej navíc slouží pro zobrazování dodatečných ovládacích prvků či informací, jako jsou ovládací prvky fotoaparátu, klávesnice pro zadání PIN, apod. Kromě toho lze na sekundární displej „odkládat“ obsah z displeje primárního, například texty k přečtení, které je na e-ink displeji pohodlnější pro oči.

FlexCase

FlexCase má být předváděn na konferenci Computer-Human Interaction v květnu, ovšem nemůžeme příliš počítat s nasazením tohoto konceptu do reálných zařízení. Se sekundárním e-ink displejem to ve světě smartphonů zkoušela například značka Yota Devices, ovšem masový zájem o svůj YotaPhone (recenze) a jeho druhou generaci nezaznamenala.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments