Microsoft údajně v dubnu představí konkurenci pro Siri a Google Now

Apple svoji chytrou hlasovou asistentku Siri představil na podzim roku 2011 a Google v létě rok poté odhalil služby Google Now. Nyní je řada Microsoftu, který se chystá představit vlastní verzi hlasové asistentky možná již v dubnu. Informace přinesl na blogovací službě Tumblr člověk stojící za účtem MSFTNerd, který je známý velmi dobrými zdroji přímo v Microsoftu. Hlasová služba pod názvem Cortana by měla být představena na vývojářské konference Build.

 
Takto znají Cortanu hráči Halo

MSFTNerd dále poznamenal, že nová služba bude integrována do stávajícího systému služeb Bing a uživatelé ji budou aktivovat jednoduchým hlasovým pokynem „Bing, tell me…“. Microsoft se neomezí jen na vlastní platformu, ale během podzimu letošního roku by měla přijít také na iOS. Další rozšíření přijde v roce 2015 s aktualizací Threshold (možné označení pro Windows 9) a také dojde k hlubší integraci s herní konzolí Xbox.

Méně potěšující zprávou je opakovaně zmíněné prvotní zaměření na americký trh, tudíž dostupnost u nás bude posunuta na pozdější období, stejně tak podpora českého jazyka je podobně jako u Siri hodně vzdálená. Jméno Cortana je spojeno s populární herní řadou Halo, kterou také vydává Microsoft.

David Podzimek

6 komentářů

  1. lofwyr (neregistrovaný)

    Škoda že bude padat a nebude pořádně fungovat…..

  2. deextaar (neregistrovaný)

    Windows Phone je stabilní stejně jako iOS takže s tímhle bude těžko problém ! Si to pleteš s androidem ;)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel