Domů » Bleskovky » Microsoft povýšil Windows 10 (Mobile) pro Insidery: Příští týden může přijít RTM verze

Microsoft povýšil Windows 10 (Mobile) pro Insidery: Příští týden může přijít RTM verze

Už jen necelý měsíc nás dělí od druhé velké aktualizace systému Windows 10, výroční update bude pro veřejnost vypuštěn 2. srpna. Microsoft v posledních týdnech do systému nové funkce nepřidává, pouze odstraňuje poslední nalezené chyby.

windows-anniversary-update

O tom, že cílová rovinka je blízko, naznačuje i nové sestavení s číslem 14383, které odstraňuje vodoznak na pozadí plochy vpravo dole nad hodinami. Microsoft se bude snažit v nejbližších dnech prohlásit kód výroční verze systému za finální, k podepsání RTM verze (Release to Manufacture – verze, která bude zaslána výrobcům zařízení) by mohlo údajně dojít již příští týden. V Redmondu nicméně s vývojem nekončí a do vydání updatu mají přijít i další nová sestavení pro Insidery.

Obchod s rozšířeními pro Edge

Nové sestavení vyšlo nejen pro počítače a tablety, ale také pro smartphony. Na obou byla opravena spousta chyb, počítačová verze navíc přináší pár novinek – rozšíření pro prohlížeč Microsoft Edge lze konečně stahovat z Windows Store a Cortana získává novou klávesovou zkratku Win + Shift + C, která vyvolá naslouchání hlasu. Mobilní verze desítek pak vylepšuje výdrž na baterii při odemykání a zamykání telefonu.

edge store

Známé chyby

Počítačové sestavení má být podle blogu Microsoftu takřka bez chyb, mohou se objevit hlášky o expiraci licence, avšak ty nemají být brány vážně a údajně budou brzy odstraněny.

Sestavení pro smartphony má dvě známé chyby – neukazuje se tlačítko pro záznam hovorů, a také nelze dotykově ovládat soubory PDF otevřené v prohlížeči Edge. Kromě toho kvůli změně formátu záloh na OneDrive nemusí správně fungovat jejich obnovení ve starší verzi systému, například se nezachová nastavení domovské obrazovky.

Insider program nekončí

Vydání letní výroční aktualizace je pouze jedna z mnoha kapitol, které v budoucnu přijdou, a i v nadcházejících kapitolách mají do vývoje systému promlouvat Insideři. Šéfka programu Dona Sarkar na Twitteru prozradila, že Insider program bude pokračovat i nadále, neboť se tento systém Microsoftu osvědčil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments