Domů » Bleskovky » Melodia: Nastavte si v notifikačním centru Windows Phone zvuky, na které jste zvyklí (tip na aplikaci)

Melodia: Nastavte si v notifikačním centru Windows Phone zvuky, na které jste zvyklí (tip na aplikaci)

Díky přítomnosti akčního centra ve Windows Phone 8.1 došlo ke změně nastavení zvuků oznámení, které vydávají jednotlivé aplikace. Dříve veškeré změny probíhaly v nastavení > vyzváněcí tóny + zvuky, kde bylo možné přiřadit vybranou melodii k vlastnímu vyzvánění, textovým zprávám, příchozímu emailu a upomínkám v kalendáři, přičemž ostatní aplikace notifikovaly podle nastavení systému. Teprve od Windows Phone 8 GDR3 bylo možné vybraným aplikacím měnit zvuky notifikací v jejich nastavení, poslední verze systému jde ještě dál a združuje veškerá nastavení zvuků pod jednu střechu akčního centra.

 

Na tomto místě lze jednotlivým aplikacím, které to podporují, přiřadit vlastní vyzváněcí melodie. Potíž je v tom, že jejich seznam je omezený pouze na několik systémových zvuků Windows Phone a pár melodií od výrobce telefonu. Naštěstí je tu aplikace Melodia, která do systému doplní notifikační melodie, na které jste zvyklí z používání jednotlivých aplikací například na počítači. První verze aplikace Melodia obsahuje zvuky známé z Facebooku, Twitteru, Skype, MSN nebo WhatsAppu, v budoucnu mají přibýt další.

    

Po spuštění aplikace lze jednotlivé zvuky přehrát, v případě zájmu postačí kliknout na disketu, která melodii uloží do telefonu pod vámi zadaným jménem. Po té již bude k dispozici mezi ostatními zvuky při změně notifikační melodie jakékoliv aplikace v nastavení > oznámení + akce > libovolná aplikace > zvuk oznámení. Aplikaci Melodia si můžete zdarma stáhnout z Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Sali (neregistrovaný)

    Také lze nastavit vlastní zvuky, stačí je nahrát do telefonu do složky Ringtones, nahrané zvuky/melodie se Vám pak zobrazí v soupisu pod nadpisem vlastní. (Ale to jde u WP8 už od doby co jsem ho koupil, takže to neni žádná novinka)

  2. Snoopyk (neregistrovaný)

    ZDARMA ???? ze by to bylo jen chvilkove zdarma ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).