Meizu Pro 6 má být dalším smartphonem se 6 GB RAM

Čínská společnost Vivo před nedávnem představila smartphone XPlay 5, který se stal vůbec prvním telefonem vybaveným 6 GB RAM (více informací). Na tuto hodnotu se zatím žádný jiný výrobce mobilních zařízení nedostal, avšak v letošním roce bychom se mohli dočkat dalších přírůstků. Spekuluje se, že stejné množství operační paměti dostane i chystaný telefon Meizu Pro 6.

Loňský model Meizu Pro 5

Ten má údajně přijít ve dvou konfiguracích – první nabídne kombinaci 4 GB RAM a 64GB úložiště, druhý má dostat 6 GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Obě verze má pohánět čipset Exynos 8890, který se nachází v evropské verzi Samsungu Galaxy S7 (edge). Displej o prozatím neznámé úhlopříčce má dostat Full HD rozlišení a speciální vrstvu rozpoznávající více úrovní tlaku.

meizu touch

Nadstandardní (a dalo by se říci nadbytečnou) porci operační paměti bude obhospodařovat operační systém Flyme 6.0 OS postavený na Androidu. Kdy bude novinka představena, však zatím nevíme; pokud bude chtít výrobce dodržet roční interval, stane se tak až v září letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku