Domů » Bleskovky » Meizu příští týden představí vlajkovou loď MX5, možná spolu s nástupcem modelu M1

Meizu příští týden představí vlajkovou loď MX5, možná spolu s nástupcem modelu M1

Čínská společnost koná příští týden tiskovou konferenci, přičemž hlavním tématem má být nástupce loňského telefonu MX4 (recenze). Ten byl na začátku letošního roku vyhodnocen benchmarkem AnTuTu jako nejvýkonnější smartphone s Androidem roku 2014, Meizu letos navíc přivedlo na svět speciální variantu tohoto modelu se systémem Ubuntu.  

  

Parametry Meizu MX5 byly odhaleny začátkem tohoto měsíce čínským certifikačním úřadem TENAA, tudíž víme, že se můžeme těšit na  tabletofon s 5,5palocvým Full HD Super AMOLED displejem, poháněný osmijádrovým čipsetem MediaTek MT6795T (známý též jako Helio X10) a 3 GB RAM. Hlavní fotoaparát se bude honosit rozlišením 20 megapixelů, snímky se budou ukládat na 16GB úložiště či paměťovou kartu microSD. Nejnovější pozvánka výrobce navíc poměrně jasně naznačuje, že tělo telefonu bude kompletně kovové.

  

Meizu MX5 ale možná nebude jedinou novinkou čínského výrobce, která bude příští týden představena. Nás oblíbený zdroj informací TENAA totiž certifikoval i zařízení, které se patrně stane nástupcem levného modelu Meizu M1. Ten byl sice představen teprve začátkem letošního roku, nicméně představením tabletofonu Meizu M2 Note čínský výrobce ukázal, že půlroční interval mezi zařízeními mu nedělá potíže.

  

Podle snímků se zdá, že hlavní novinkou Meizu M2 bude nové hardwarové tlačítko domovské obrazovky s dotykovou vrstvou. Hardwarové parametry jsou jinak podobné původnímu modelu – 5″ HD displej, čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735, 2 GB RAM a dvojice fotoaparátů s rozlišením 13, respektive 5 megapixelů. Telefon nabídne dva sloty na SIM karty, přičemž chybět nebude podpora sítí LTE. Bohužel u čínských telefonů je zvykem ignorovat frekvence 800 a 900 MHz, které jsou v naší kotlině využívané.

  

Hlavní zbraní modelu M1 byla především cena stanovená na 699 CNY, což jsou v přepočtu necelé 3 tisíce Kč bez DPH. Předpokládáme, že cestou nízké ceny půjde i lehce upgradovaný nástupce. Tisková konference Meizu se koná příští úterý 30. června. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).