Domů » Bleskovky » Meizu MX4 Pro se ukáže už příští týden? Benchmark odhalil většinu parametrů

Meizu MX4 Pro se ukáže už příští týden? Benchmark odhalil většinu parametrů

Na začátku září představila čínská společnost Meizu svoji vlajkovou loď MX4, nicméně v kuloárech se již před jejím představením šuškalo, že výrobce kromě tohoto zařízení připravuje i jeho prémiovou variantu. Toto zařízení bylo v posledních dnech zachyceno na několika fotografiích – jedna potvrzuje mechanické středové tlačítko, v němž má být integrována čtečka otisků prstů, další dvě pak srovnávájí jeho velikost s jeho neprémiovým bratříčkem.

 

Meizu MX4 Pro bude větší než jeho sourozenec, což ostatně potvrzuje GFX Benchmark, v němž se chystaná novinka objevila a my se tak můžeme podívat na většinu parametrů, kterými se bude pyšnit. Úhlopříčka displeje naroste na 5,5“ (MX4 má 5,36“) a zvětší se i jeho rozlišení na 1 536 × 2 560 pixelů (557 ppi). O výkon se postará osmijádrový big.LITTLE čip Samsung Exynos 5 se čtyřmi jádry Cortex-A15 a čtyřmi Cortex-A7 podpořený 3 GB RAM.

  
Srovnání velikosti zad – vlevo Meizu MX4, vpravo MX4 Pro 

Vnitřní paměť má být pouze 16 GB, což je na prémiový telefon poměrně málo, doufejme, že výrobce tento model vybavil slotem na paměťovou kartou, ačkoliv o této funkci GFX Benchmark mlčí. Za to však prozrazuje rozlišení obou fotoaparátů – hlavní fotoaparát pochází od Sony a nabídne rozlišení 20,7 Mpx a schopnost zaznamenávat 4K video, čelní kamerka pro selfies nabídne 5 megapixelů.

  

Meizu MX4 Pro bude mít na palubě operační systém Flyme 4 OS postavený na Androidu 4.4 KitKat. Jeho příchod je očekáván již tento měsíc, je možné, že se tak stane již příští úterý, neboť na tento den rozeslalo Meizu pozvánky.

  

Spekuluje se však, že telefon bude představen později a 4. listopadu bude představena pouze cloudová hudební služba. Necháme se překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).