Meizu M3 Note: Kovový elegán se čtečkou otisků prstů a velkou výdrží

Zatímco od Meizu očekáváme představení vlajkového smartphonu Pro 6, čínská společnost nám během čekání naservírovala novinku z nižších pater. Meizu M3 Note se ale nemá za co stydět, ve společnosti konkurenčních smartphonů střední třídy od ostatních čínských výrobců se rozhodně neztratí.

Velikost Meizu M3 Note určuje zejména 5,5″ displej s Full HD rozlišením, který z velké části vyplňuje čelní stranu zařízení o půdorysných rozměrech 153,6 × 75,5 mm. Pod displejem se nachází domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, nad displejem pak nezbytné senzory, sluchátko a čočka 5Mpx čelní kamerky. Hlavní fotoaparát usazený do kovových zad disponuje rozlišením 13 Mpx a světelností f/2.2. Chrání jej sklo Gorilla Glass třetí generace a společnost mu dělá dvoudiodový blesk.

m3note

Pod kovovou kapotou z hliníku řady 6 000 najdeme osmijádrový čipset MediaTek Helio P10 s taktem 1,8 GHz opírající se o 2 GB nebo 3 GB RAM (variantně). První verze má pro ukládání dat připraveno 16GB úložiště, druhá pak prostor o kapacitě 32 GB. V obou případech je možné paměť rozšířit paměťovou kartou, avšak uživatel díky hybridnímu šuplíčku přijde o schopnost Dual SIM. Telefon podporuje sítě LTE včetně funkce VoLTE, avšak podporované frekvence výrobce na svých stránkách nezmiňuje.

Výdrž telefonu obstarává baterie o kapacitě 4 100 mAh, která je napevno zabudována do 8,2 mm tenkého a 163 gramů těžkého těla. Zařízení má vydržet až 2,5 dne při běžném využití. Operačním systémem telefonu je Android 5.1 zahalený pod barvičky nadstavby Flyme OS.

Meizu M3 Note se začne od příštího týdne prodávat v Číně v šedé, černé a zlaté barvě za cenu 799 CNY (3 tisíce korun bez DPH) za variantu se 2 GB RAM a 16GB pamětí, vybavenější model přijde na 999 CNY (3 700 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku