Domů » Bleskovky » Meizu zřejmě příští týden představí kovový tabletofon a chytré hodinky. Máme první fotografie

Meizu zřejmě příští týden představí kovový tabletofon a chytré hodinky. Máme první fotografie

Meizu svolává na příští středu 21. října událost pro média, která s největší pravděpodobností přinese dvě mobilní novinky – tabletofon a chytré hodinky. Obě spekulovaná zařízení mají spadat do řady Blue Charm, z níž pocházejí smartphony M1 a M1 Note. 

Meizu Blue Charm Metal

Chystaný tabletofon má být obdobou modelu M1 Note, hlavní odlišností bude zřejmě celokovový kryt nabízený v několika barvách, konkrétně černé, bílé, zlaté, modré a růžové. Jsme zvědaví, jak se Meizu popasuje s příjmem signálu, neboť se podle uniklých snímků zdá, že celokovová vanička není nikde narušena plastovými předěly.

  

Telefon má disponovat 5,5″ Full HD displejem, pohánět jej má blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor s taktem 2,0 GHz, kterému budou k ruce 2 GB operační paměti. Kapacita vnitřní paměti má být 16 GB + dalších 128 GB na paměťové kartě.

   

Fotoaparáty mají disponovat rozlišením 13 a 5 megapixelů, operační systém má být YunOS 3.1.6 postavený na Androidu 5.0 Lollipop.

   

Meizu Blue Charm Watch

Příští týden bychom se od čínského výrobce měli dočkat i chytrých hodinek, které ale dle všeho nebude pohánět platforma Android Wear. Hodinky budou disponovat kruhovým displejem s výraznou lunetou a napevno vyznačeným číselníkem.

  

O nabíjení se postará čtveřice pinů na spodní straně, hodinky mají být prachu a voděodolné. Očekávat můžeme i běžné zdravotní a sportovní funkce, avšak detaily prozatím známé nejsou. Příští středu bychom měli být moudřejší. 

   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).