Domů » Bleskovky » MediaTek má zítra představit osmijádrové monstrum s podporou Quad HD displejů a LTE

MediaTek má zítra představit osmijádrové monstrum s podporou Quad HD displejů a LTE

Podle čínských medií chystá společnost MediaTek na 15. července představit svou novou vlajkovou loď -čip MT6595. Ten má přijít ve třech variantách, přičemž základní model má nabídnout osm jader (čtyři jádra Cortex-A17 a čtyři A7) taktovaných na 2,1 – 2,2 GHz, podporu displejů s Quad HD rozlišením, záznam a přehrávání 4K videí a podporu sítí LTE. Jeho slabší varianta MT6595M má mít takt 2,0 GHz, na nejvyšší příčku pak vystoupá čip MT6595 Turbo, který bude taktován na 2,4 – 2,5 GHz.

   

Všechny tři varianty nového čipu bohužel nenabídnou podporu 64bitových instrukcí, té se z dílen MediaTeku dočkáme až v posledním čtvrtletí letošního roku. Do konce roku chce MediaTek dodat 15 milionů čipů podporujících sítě LTE, aby pomohl na čínském trhu rozšířit přístup k nejrychlejším sítím i cenově dostupným smartphonům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Nemaju tieto čipi velke problemy s bezpečnosťou ?

  2. Proboha proč pořád píšete od 64bitech? To je totální nepodstatná kravina. Smysl má architektura ARMv8, která nabídne mnohem vyšší výkon na takt srovnatelný s x86. To, že architektura ARMv8 je 64bitová, je nepodstatný vedlejší efekt.

    Pochopil bych, kdyby o 64 bitech psali v Blesku nebo na Novinkách, ale co se třeba tady spíš držet trochu i faktů a technický stránky věci?

    • Protoze tedka je tech 64-bitu hodne popularnich :) A SM je take pro bezne ctenare, kteri toho vi o telefonech tolik, co treba ja o raketoplanech :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).