MediaTek má zítra představit osmijádrové monstrum s podporou Quad HD displejů a LTE

Podle čínských medií chystá společnost MediaTek na 15. července představit svou novou vlajkovou loď -čip MT6595. Ten má přijít ve třech variantách, přičemž základní model má nabídnout osm jader (čtyři jádra Cortex-A17 a čtyři A7) taktovaných na 2,1 – 2,2 GHz, podporu displejů s Quad HD rozlišením, záznam a přehrávání 4K videí a podporu sítí LTE. Jeho slabší varianta MT6595M má mít takt 2,0 GHz, na nejvyšší příčku pak vystoupá čip MT6595 Turbo, který bude taktován na 2,4 – 2,5 GHz.

   

Všechny tři varianty nového čipu bohužel nenabídnou podporu 64bitových instrukcí, té se z dílen MediaTeku dočkáme až v posledním čtvrtletí letošního roku. Do konce roku chce MediaTek dodat 15 milionů čipů podporujících sítě LTE, aby pomohl na čínském trhu rozšířit přístup k nejrychlejším sítím i cenově dostupným smartphonům.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku