Domů » Bleskovky » MediaTek má nový čip pro hodinky a náramky: Zajistí dlouhou výdrž, Android Wear ale neutáhne

MediaTek má nový čip pro hodinky a náramky: Zajistí dlouhou výdrž, Android Wear ale neutáhne

Společnost MediaTek přivezla na veletrh CES trojici nových čipsetů. Překvapivě ani jeden z nich však není určen do smartphonů či do tabletů, ale do nositelné elektroniky, zábavních center a internetu věcí.

  

MediaTek MT2523

S prvním představeným čipem se budeme setkávat v nositelné elektronice, spíše však v náramcích, než v hodinkách. Procesorovou jednotku totiž tvoří poměrně slabé, ale energeticky úsporné jádro Cortex-M4, které má zařízením zajistit více než týdenní výdrž na jedno nabití. Čip obsahuje duální Bluetooth (EDR a LTE) a GPS a podporuje displeje s vysokým rozlišením. Pro zařízení postavená na platformě Android Wear ale tento nízkonapěťový čip určen není. Ve srovnání s konkurencí má být obvod o 41 procent menší než konkurenční řešení. První nositelná elektronika s tímto čipem by měla přijít v první půlce letošního roku.

MediaTek MT8581

Druhou novinkou je čip určený do domácích zábavních center. Podporuje optická média Blu-Ray, DVD a CD, dekodéry HEVC, H.264 a VP9 4K 60p pro přehrávání obsahu ve 4K a dekodéry MPEG-2, VP8 a VC-1 2K 60p pro Full HD obsah.

MediaTek MT7697

Poslední čip je nízkonapěťový a má pohánět zařízení internetu věcí. Je vybaven konektivitou Wi-Fi a Bluetooth LTE, ostatní specifikace jsou však zatím neznámé. 

MediaTek v letošním roce počítá s odbytem 1,5 miliard vlastních čipsetů ve smartphonech, tabletech a televizorech; do roku 2020 by se však společnost chtěla dopracovat díky internetu věcí až k desítkám miliard expedovaných čipů ročně. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments