MDA Vario (Qtek 9100): Jak na Hard Reset

MDA Vario alias Qtek 9100Občas se s MDA Variem objeví problémy, které nám znemožňují využívat jej naplno. Pokud vám začalo zlobit i to vaše Vario, nezbývá, než vyzkoušet Hard reset (Master reset), který ve většině případů dokáže pomoci. Uživatelé se již setkali s problémy, kdy se zařízení samo restartovalo a nebo nefungovalo tak, jak by mělo. Může se také stát, že už máte nainstalovaných tolik aplikací, že vlastně ani nevíte, k čemu která je a než je všechny odinstalovávat (a stejně po sobě zanechají soubory), je možná i lepší provést Hard Reset. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak již bylo zmíněno, při MR dojde k obnovení továrního nastavení telefonu, vymažou se tedy všechny vaše SMS, kontakty, poznámky a veškerý software, který jste instalovali. Jednoduše řečeno – zařízení uvedete do takového stavu jako když jste jej poprvé vyndali z krabice. Pokud se zařízením nemáte žádné vážnější problémy, nedoporučuje se MR provádět. Provedením Hard resetu nepřijdete o záruku zařízení.

Jak na to ?
K provedení budete potřebovat obě ruce. Nejprve stiskněte a držte tlačítka CommManager + VoiceCommand (ta dvě horní na bočních stranách). Nyní stylusem zmáčkněte a podržte cca 10sec tlačítko Reset (pravá boční strana). Po uplynutí 10sec vyndejte stylus z Resetu, ale zbývající dvě tlačítka stále držte. Po několika vteřinách se objeví černá obrazovka s textem ,,Press SEND to restore factory default, Other keys to quit,,. Pokud nyní zmáčknete tlačítko se zeleným telefonem (neboli Send), dojde k formátu Storage (Hard Reset). Libovolnou jinou klávesou Hard Reset zrušíte. Po provedení resetu najede operační systém, zkalibrujete si displej, nastavíte časové pásmo a je to :-)

Jak na Hard Reset ?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

 1. stary_pes (neregistrovaný)

  Pekny clanok, mozno niekomu pomoze, ale neuvadza sa to nahodou aj v navode k zariadeniu? Inac, planujem ho v priebehu najblizsich dni kupit, tak zhanam informacie…

 2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  jj, informace je i v manualu, ale postup je tam blbe popsany Ja ho mam par hodin a jsem z nej doslova unesen.
  Pokud mas k variu nejake dotazy, zaloz topic ve foru a ja je rad zodpovim.

 3. stary_pes (neregistrovaný)

  A vies ze mam? Uz sa do toho pustam

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *