Domů » Bleskovky » Maze Alpha: další z rodu bezrámečkových smartphonů

Maze Alpha: další z rodu bezrámečkových smartphonů

Na trh vstoupil nový čínský výrobce smartphonů Maze Mobile, a snaží se zaujmout hned při svém debutu. První představený telefon s názvem Blade nabízí za 130 USD (asi 3 300 korun) působivou výbavu včetně plné podpory LTE, druhý smartphone, který je aktuálně v přípravách, však bude mnohem zajímavější – po vzoru Xiaomi Mi Mix přijde o rámečky vlevo, vpravo i nahoře.

maze_alpha_-bezelless

Maze Alpha bude telefon s 6palcovým Full HD displejem, osmijádrovým procesorem, duálním fotoaparátem od Sony a paměťovými variantami 4 / 64 GB nebo 6 / 128 GB. Do úzkého rámečku nad displejem se podařilo umístit sluchátkový reproduktor, takže oproti Xiaomi Mi Mix nebyly nutné žádné kompromisy. Čočka čelní kamerky je umístěna na spodním rámečku, společně se čtečkou otisků prstů. Operačním systémem bude Android 7.0 Nougat.

android-authority-maze-alpha-bezelless3

Maze Alpha má být přestaven tento nebo příští měsíc, zakoupit jej bude možné na vybraných čínských e-shopech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Možná by autor článku měl definovat slovo „bez-rámečkový“ a požívat třeba „téměř-bez-rámečkový“ :) Pak ty názvy článků matou, ale to je tady čím dál tím častěji. Už podle obrázku tam nějaký ten rámeček vidím, i když je celkem malý. Když se na výstavách pro velkou projekty používají „bez-rámečkové“ plazmové TV, tak bych řekl že jsou skutečně „bez-rámečkové“, ta viditelná mezírka není rámeček, ale mezera mezi smontováním a často není ani vidět :)

  2. Navíc mobil s malým rámečkem nahoře a obřím dole už vůbec není bezrameckovy..

  3. Skoda ze iba FHD skor by som bral QHD a ese jedna zasadna vec co bateria. Minimalne 4000 by to chcelo. Inak vyzera slusne len by som sa bal podpory kedze je to novacik.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).