Domů » Bleskovky » Mapy.cz oficiálně spouští hlasovou navigaci pro Android a iOS

Mapy.cz oficiálně spouští hlasovou navigaci pro Android a iOS

V půlce letošních letních prázdnin spustil Seznam.cz veřejný betatest hlasové navigace ve své aplikaci Mapy.cz, kterého se zúčastnilo celkem 6 500 lidí. Na základě jejich zpětné vazby, která přicházela zejména o víkendu a hlavně od cyklistů, došlo k vylepšení mnoha detailů, což napomohlo k oficiálnímu vypuštění této funkce pro všechny uživatele.

mapycznavigace (2)

Aktualizace aplikace Mapy.cz je k dispozici pro uživatele smartphonů s operačním systémem Android a iOS. Systém Windows 10 Mobile by se mohl dočkat zbrusu nové univerzální aplikace, avšak rozhodně nepřijde v nejbližších týdnech – Seznam na svém Facebooku teprve dnes oznámil novou posilu, která se o vývoj na mobilní Windows bude starat.

Navigace funguje nejen v Evropě, ale také v Americe, Africe a Austrálii, vyžadováno je však aktivní připojení k internetu. Mapový tým Seznamu nicméně vyvíjí veškeré úsilí, aby navigování fungovalo kompletně offline.

mapycznavigace (1)

Přestože je nová verze aplikace zpřístupněna  široké veřejnosti, v Seznamu stále upozorňují na to, že se jedná o beta verzi, a obezřetnost při navigování je rozhodně na místě.

Mapy.cz
Mapy.cz
Cena: zdarma
‎Mapy.cz
‎Mapy.cz
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments