Domů » Bleskovky » Mapy.cz míří na displeje automobilů. Aplikace nově podporuje Android Auto

Mapy.cz míří na displeje automobilů. Aplikace nově podporuje Android Auto

Vývojáři oblíbené turistické a navigační aplikace Mapy.cz oznámili poměrně zásadní novinku – po náročném vývoji a schvalovacích procesech se konečně podařilo přidat podporu platformy Android Auto. Pokud si tedy chcete na displej multimediálního systému vašeho automobilu promítnou navigaci od Seznamu, máte od nejnovější verze 9.0.0 možnost.

Mapy 1

Mapy.cz přináší podporu Android Auto

Mapy.cz mají na displeji automobilu zjednodušené rozhraní, které je přívětivější k ovládání na přístrojových deskách. Nebudete však ochuzeni o funkce, které od aplikace očekáváte – vizuální a hlasová navigace, přepočítávání trasy na základě aktuální dopravní situace, upozorňování na rychlostní limity, navigace v pruzích nebo nabídka alternativních tras. Samozřejmostí je využití offline mapových podkladů, popř. leteckých snímků. Přihlášení uživatelé také mohou těžit z databáze svých uložených bodů.

Mapy 2

Oproti klasické mobilní aplikaci musíte oželet některé funkce, které Google v rámci Android Auto omezuje, např. zobrazování historie hledání nebo možnost hýbat s mapou. Komplikovanější bude pravděpodobně i samotné plánování trasy, proto vývojáři aplikace doporučují u složitějších tras provést plánování na telefonu s následným propojením s multimediálním centrem automobilu.

Mapy 3

Aplikace Mapy.cz se má v průběhu letošního roku dočkat dalších novinek, do autonavigace má být například přibýt možnost hlášení radarů.

Mapy.cz
Mapy.cz
Cena: zdarma
‎Mapy.cz
‎Mapy.cz
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).