Domů » Bleskovky » Mapy.cz mají nové letecké snímky. Aktualizace se dočkal střed České republiky

Mapy.cz mají nové letecké snímky. Aktualizace se dočkal střed České republiky

Oblíbená česká mapová aplikace Mapy.cz od společnosti Seznam.cz uživatelům už v průběhu května zobrazí aktuální letecké snímky, a to konkrétně území krajů Královéhradeckého, Pardubického, Jihočeského a Vysočiny. Ortofoto pro Seznam.cz tradičně nafotila specializovaná společnost TopGis.

mapy cz
Ilustrační obrázek

Uživatelé aplikace Mapy.cz uvidí jak na webu, tak v mobilu kvalitní fotografie v rozlišení 12,5 cm. Mapová vrstva znovu nafoceného území obsahuje 1759 GPx dat, které tvoří plochu 27 483 km² území České republiky a celkově zabírají po zpracování 1,4 TB diskové kapacity. Letecké snímky jsou také dostupné v rámci mapového API pro firmy a vývojáře.

Firma TopGis tentokrát dodala Seznamu celkem 87 946 dílčích plátů, přičemž každý plát má rozměr 5000 x 4000 pixelů. Mapy.cz se každoročně snaží veřejnosti prostřednictvím ukázek demonstrovat ty nejvýraznější proměny v čase. Jedná se například o silniční obchvaty, městské parky a zástavby, lomy nebo vodní nádrže.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Mám osobní zkušenost, že okolí Bruntálu je nejnověji nafoceno v katastru nemovitostí. Mapy.cz zde zatím zaostávají.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).