TOPlist

Mapy.cz mají nové letecké snímky. Aktualizace se dočkal střed České republiky

mapy cz

Oblíbená česká mapová aplikace Mapy.cz od společnosti Seznam.cz uživatelům už v průběhu května zobrazí aktuální letecké snímky, a to konkrétně území krajů Královéhradeckého, Pardubického, Jihočeského a Vysočiny. Ortofoto pro Seznam.cz tradičně nafotila specializovaná společnost TopGis.

Uživatelé aplikace Mapy.cz uvidí jak na webu, tak v mobilu kvalitní fotografie v rozlišení 12,5 cm. Mapová vrstva znovu nafoceného území obsahuje 1759 GPx dat, které tvoří plochu 27 483 km² území České republiky a celkově zabírají po zpracování 1,4 TB diskové kapacity. Letecké snímky jsou také dostupné v rámci mapového API pro firmy a vývojáře.

Firma TopGis tentokrát dodala Seznamu celkem 87 946 dílčích plátů, přičemž každý plát má rozměr 5000 x 4000 pixelů. Mapy.cz se každoročně snaží veřejnosti prostřednictvím ukázek demonstrovat ty nejvýraznější proměny v čase. Jedná se například o silniční obchvaty, městské parky a zástavby, lomy nebo vodní nádrže.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku