Domů » Bleskovky » Mapy.cz by se mohly dočkat turn-by-turn navigace pro automobily (video)

Mapy.cz by se mohly dočkat turn-by-turn navigace pro automobily (video)

Smartphony se postaraly o úbytek slávy klasických jednoúčelových automobilových či turistických navigací, neboť nabízejí uživateli svobodnější volbu mapových aplikací a široké možnosti v online režimu. U nás je populární například aplikace Mapy.cz od Seznamu, která se profiluje jako turistická navigace, a i když vám dokáže spočítat trasu automobilem, do cílové destinace vás hlasem nedovede. To by se však mohlo změnit.

Seznam na facebookovém profilu Mapy.cz zveřejnil video, na němž jsou vidět pohybující se tečky po silniční komunikaci s možností naklonění obrazu do pohledu „za řidičem“. Na soudy je pochopitelně ještě brzo, ale odpověď na otázku položenou pod videem „Tak schválně, copak to asi ti naši vývojáři právě testují…?“ by klidně mohla znít: „automobilovou navigaci“. Nechme se tedy překvapit, co na nás v Seznamu chystají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. RUMcajz (neregistrovaný)

    Super, konecne :-) jen tak dal

  2. Pamatuju si, ze drive uz mapy.cz automobilove navigovaly, ale bez hlasu a naklopeni mapy.

  3. tedy (neregistrovaný)

    Já včera projel MS mapy s HERE podklady a naprostá spokojenost a že jsem jim dal za uši, než se seznam.cz rozhoupe mám daleko lepší alterntivu.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *