Domů » Bleskovky » Majitelé Xperie Z1 Compact hlásí problémy s bleskem

Majitelé Xperie Z1 Compact hlásí problémy s bleskem

Čerství majitelé mobilního telefonu Sony Xperia Z1 Compact (recenze) se na diskuzních foréch začínají ozývat s problémy během pořizování snímků při použití přisvětlovací diody. Ta některým uživatelům způsobuje na výsledné fotografii tzv. světelné krvácení (light bleeding) a to zejména při focení snímků za slabého osvětlení.

 

Tento jev je zřejmě způsoben vadou při návrhu samotného zařízení a tudíž jej zřejmě nebude možné odstranit softwarově. Při pořizování snímku se světlo vyzařované LED diodou láme a dopadá přímo na čočku fotoaparátu, což způsobí, že výsledný snímek je zahalen do světelného oparu. Potíže mají zejména majitelé růžové a limetkové varianty, je tedy možné, že se během výroby krytů těchto modelů mohla vyskytnout nějaká výrobní vada.

   

Samozřejmě tato situace je nepříjemná především pro Sony a budeme zvědaví, jak se s ní vypořádá, nebude-li možné vyřešit opravu softwarově, nejspíše dojde i na nepopulární výměnu nebo opravu přístroje. Na námi recenzovaném kusu, který měl černou barvu, se tento (d)efekt neprojevil, budeme však rádi, když se s námi majitelé tohoto modelu podělí v diskuzi o své postřehy. Své podněty můžete také zaslat přímo na diskuzní fórum talk.sonymobile.com, kam jednotliví uživatelé zasílájí fotografie „vylepšené“ tímto nedobrovolným filtrem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments