Domů » Bleskovky » Mail.Ru vám dá 100 GB prostoru v cloudu zdarma a aplikace pro chytré telefony

Mail.Ru vám dá 100 GB prostoru v cloudu zdarma a aplikace pro chytré telefony

Skupina Mail.Ru Group by se dala charakterizovat jako ruský ekvivalent českého Seznamu.cz. Kromě portálu, který je vstupní branou do světa internetu pro 86 % ruských uživatelů, provozuje úspěšnou sociální síť Odnoklassniki, vlastní u nás kdysi velmi populární chatovací službu ICQ a také je freemailovou jedničkou na ruském trhu. Šíře jejich aktivit je obrovská a jednou z nabízených služeb tohoto ruského kolosu je také vlastní cloudové úložiště Облако Mail.Ru (Oblak Mail.Ru).

 

Provozovatel na svých stránkách slibuje 100 GB prostoru zdarma a navždy, ten je možno rozšířit až na velikost 1 TB. Služba Облако vám uchová veškerou hudbu, videosoubory a fotografie, velikost jednoho souboru je omezena 2 gigabajty. Kromě přístupu z počítače připravila společnost aplikace pro operační systémy Android, iOS a Windows Phone (dokonce i pro verzi 7).

   

Aplikace umožňují nejen zobrazovat vaše soubory na chytrém telefonu, ale dovolují práci s nimi. Z mobilního telefonu lze nahrávat do cloudu fotografie, posílat odkazy pro jejich zobrazení vašim přátelům, otvírat soubory podporovaných formátů nebo přímo streamovat ze svého cloudu video nebo hudbu. Lze vytvářet, přejmenovávat a mazat složky a na telefonech s operačním systémem Windows Phone jdou upravovat dokumenty MS Office. Pokud nejste paranoidní a nebojíte se svěřit svá data největšímu ruskému poskytovateli internetových služeb, zaregistrujte se zdarma na stránkách cloud.mail.ru a stáhněte si aplikaci pro váš telefon. Stránka pro registraci je v ruštině, aplikace samotné jsou dostupné v ruštině a angličtině.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Soukromá data do Ruska? No nevím…:-))

  • No jo, dávat je američanům problém není, ale jakmile by je mohli dostat rusové, to by skončil svět… :D

 2. Honza (neregistrovaný)

  Koukám, lehce s křížkem po funuse…..do 20.ledna dávali při registraci 1 TB úložného prostoru. Měli jste se probudit dřív… Prý bleskovky :-D

 3. Chvíli jsem to zvažoval, ale nakonec jsem se na to vyprdnul… Proč mít další Cloud ??? Nevidím důvod. Stačí BOX, DROPBOX, SKYDRIVE a GDRIVE… prostě další zbytečnost…

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Většina seriózních správců fór webový a portálů má doménu mail.ru na blacklistu. stejně jako vkontakte a jinou verbež z východu.

  • Jako kdyby na seznamu nebo gmailu nebyli hostování boti…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To mceza: Ale zajisté jde jen o ten poměr. Gmail si rozhodně z ČR zařídí velké množství lidí a mail.ru nebo vkontakte asi nikdo normální. Takže žádná škoda.

   Pokud není stránka nějak zoufale závislá na click ratingu, tak není problém blokovat veškeré domény z sovětského svazu a post sovětských republik, indie a asijských republik. Antispam má pak mnohem větší klid a celkově to má pozitivní vliv na provoz webserveru.

 5. Vitek (neregistrovaný)

  Kdo mate chut, nahodte si na svuj server ownCloud a mate klid…data u sebe doma, prostoru kolik je libo…aplikace na synchronizaci…pohoda…a zadarmo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).