Mail.Ru vám dá 100 GB prostoru v cloudu zdarma a aplikace pro chytré telefony

Skupina Mail.Ru Group by se dala charakterizovat jako ruský ekvivalent českého Seznamu.cz. Kromě portálu, který je vstupní branou do světa internetu pro 86 % ruských uživatelů, provozuje úspěšnou sociální síť Odnoklassniki, vlastní u nás kdysi velmi populární chatovací službu ICQ a také je freemailovou jedničkou na ruském trhu. Šíře jejich aktivit je obrovská a jednou z nabízených služeb tohoto ruského kolosu je také vlastní cloudové úložiště Облако Mail.Ru (Oblak Mail.Ru).

 

Provozovatel na svých stránkách slibuje 100 GB prostoru zdarma a navždy, ten je možno rozšířit až na velikost 1 TB. Služba Облако vám uchová veškerou hudbu, videosoubory a fotografie, velikost jednoho souboru je omezena 2 gigabajty. Kromě přístupu z počítače připravila společnost aplikace pro operační systémy Android, iOS a Windows Phone (dokonce i pro verzi 7).

   

Aplikace umožňují nejen zobrazovat vaše soubory na chytrém telefonu, ale dovolují práci s nimi. Z mobilního telefonu lze nahrávat do cloudu fotografie, posílat odkazy pro jejich zobrazení vašim přátelům, otvírat soubory podporovaných formátů nebo přímo streamovat ze svého cloudu video nebo hudbu. Lze vytvářet, přejmenovávat a mazat složky a na telefonech s operačním systémem Windows Phone jdou upravovat dokumenty MS Office. Pokud nejste paranoidní a nebojíte se svěřit svá data největšímu ruskému poskytovateli internetových služeb, zaregistrujte se zdarma na stránkách cloud.mail.ru a stáhněte si aplikaci pro váš telefon. Stránka pro registraci je v ruštině, aplikace samotné jsou dostupné v ruštině a angličtině.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku