Domů » Bleskovky » Lumia 525 nedostala Windows 10 Mobile, a tak na ní nadšenec rozjel Android 6.0

Lumia 525 nedostala Windows 10 Mobile, a tak na ní nadšenec rozjel Android 6.0

Máme tu další díl oblíbeného seriálu „Někdo rozjel něco na něčem, na čem to vůbec jet nemělo“. Tentokráte však nebudeme sledovat desktopový systém na hodinkách, ale Android 6.0 Marshmallow na Lumii 525, což je sestřička Lumie 520 s dvojnásobnou pamětí RAM. Autor s nickem Banmeifyouwant na fóru XDA nicméně slibuje portaci i na nejprodávanější Windows telefon v historii, tedy právě na Lumii 520.

Nokia Lumia 525 RUNS ANDROID!

Bohužel jak je u těchto projektů obvyklé, zatím není příliš o co stát – nefungují hardwarová tlačítka pod displejem, Wi-Fi, připojení k mobilní síti, zvuk a dotyková vrstva potřebuje zkalibrovat. Samotný systém nicméně funguje, dokonce se na něm podařilo spustit benchmark AnTuTu, v němž si Lumia 525 vysloužila 14 066 bodů; inu, Snapdragon S4 už má své nejlepší roky za sebou.

Nokia Lumia 525 CM13 Antutu Benchmark

ROM, na níž celý projekt běží, je CyanogenMod 13 určený pro Xperii M. Autor projektu hodlá zveřejnit další detaily a zdrojové kódy v následujícím víkendu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
97 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments