LTE míří do low-endu: Qualcomm představil Snapdragon 210

I když tvář většiny výrobců mobilních zařízení určují vlajkové modely, nejvíce se prodávají telefony s cenou do 200 dolarů, podle posledních dat IDC tvoří tyto levné smartphony cca 60 % celkových prodejů (toto číslo pochopitelně neplatí pro Apple). I ty nejlevnější modely by se v budoucnu měly dočkat podpory sítí LTE a to nejen díky čipům od MediaTeku, ale také od Qualcommu.

  

Qualcomm dnes představil levný čip Snapdragon 210 pro chytré telefony a tablety, který má v sobě integrován modul pro duální příjem LTE (Cat 4, maximální teoretická rychlost 150/50 Mb/s) pro zařízení vybavená dvojicí SIM karet. Čip je vyráběn 28nm technologií, procesor v čipu obsahuje čtyři jádra Cortex-A7 s taktem 1,1 GHz, grafickou část bude obstarávat Adreno 304. Výkon dostačuje na akcelerování H.265 videa ve Full HD rozlišení, čip podporuje snímače fotoaparátů do rozlišení 8 Mpx s funkcemi pro jejich plnohodnotné využití – nulová prodleva při pořizování snímků, autofocus, HDR, automatické vyvážení bílé barvy a automatická expozice.

 

Čip v sobě integruje Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS a zvládne i NFC (bude-li jím zařízení disponovat), podporováno je i rychlé nabíjení Quick Charge 2.0. První kousky s tímto čipem by měly přijít na trh v první polovině příštího roku, Qualcomm chystá i referenční smartphony a tablety, na jejichž základech budou moci stavět ostatní výrobci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *