Domů » Bleskovky » Loopr: Jednoduchý a skvěle použitelný přepínač aplikací pro Android, navíc zdarma

Loopr: Jednoduchý a skvěle použitelný přepínač aplikací pro Android, navíc zdarma

Vlastníte-li mobilní telefon s operačním systémem Android, zcela nepochybně využíváte funkce multitasking, tzn. rychlého přepínání mezi aktuálně spuštěnými aplikacemi. Pokud se vám zdá přístup k této funkci na vašem zařízení jakkoliv neefektivní nebo uživatelsky nepříjemný, přinášíme vám tip na aplikaci Loopr.

Aplikace umožňuje pomocí gesta vytažení od okraje displeje zobrazit v půlkruhu seznam pěti naposledy spuštěných aplikací a tlačítka plus, přičemž po jeho stisknutí se zobrazí dalších pět aplikací. Půlkruh se rozvine v oblasti kolem vašeho prstu, takže je možné snadno přepínat aplikace jednou rukou i na displejích s většími úhlopříčkami. Oblast gesta je upravitelná v nastavení aplikace, vybrat si můžete jak umístění (vlevo, vpravo, na obou stranách displeje), tak její rozsah. V nastavení je dále možné změnit si barvu pozadí, přechodový efekt spuštění a další maličkosti. Třešničkou na pomyslném dortu je funkce Live Preview, umožňující nahlédnout na běžící aplikaci, aniž byste se do ní museli přepnout.

 

Aplikace je stále ve vývoji, více se můžete dozvědet v jejím vlastním vlákně na XDA Developers nebo si rovnou stáhnout beta verzi, která je k dispozici zdarma pro telefony s operačním systémem Android ve verzi 2.2 a vyšší.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Borec (neregistrovaný)

    No hlavně aby šel jednoduše přepínat / vypínat ten Loopr. Tydlety aplikace se tváří jako spása, přitom to jen zabere další místo / výkon / kapacitu baterie :)

  2. Olda (neregistrovaný)

    Nelíbí se mi to.

  3. mmx (neregistrovaný)

    Zkoušel jsem a skutečně to není nic pro mě. Spíš otravuje při swipe gestech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).