Domů » Bleskovky » Lollipop poprvé v grafech Google: Jeho podíl činí 1,6 procent

Lollipop poprvé v grafech Google: Jeho podíl činí 1,6 procent

Google uvolnil finální kód nejnovějšího Andriodu 5.0 Lollipop na začátku prosince, od té doby se výrobci zařízení snaží aktualizovat na lízátko alespoň své vlajkové lodě. Adopce systému však probíhá velmi pomalu a Lollipop se dosud v pravidelné statistice podílu jednotlivých verzí Androidu neobjevil. V únoru však konečně přesáhl potřebnou desetinu procenta a ukousl si první kousíček koláče.

  

Konkrétně mu patří 1,6 procent, čímž předstihl upadající Android 2.2 Froyo s 0,4 %. Na první příčce se stále vyhřívá Android Jelly Bean (4.1, 4.2 a 4.3) se souhrnným podílem 44,5 procent, na paty mu ale šlape 4.4 KitKat s 39,7 procenty. Zbytek patří Androidu Gingerbread a Ice Cream Sandwich. Pro srovnání Android 4.4 KitKat měl tři měsíce od svého uvedení podíl 1,8 %.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. shd (neregistrovaný)

    je trosku smutne ked kitkat ani neni najrozsirenejsia verzia …to nieco svedci o podpore, ked telefony ani nie len ze neostanu najnovsi update, ale nedostanu ani ten predchadzajuci…

  2. Iggy (neregistrovaný)

    Možná je dobře, že Lollipop má takový malý podíl, protože po update Nexusu 7 bych tablet nejraději vyhodil z okna. Něco tak nestabilního aby člověk pohledal a to je prosím NEXUS!

  3. tarabasek (neregistrovaný)

    Já na svém HTC One M8 mám samozřejmě dostupnej update na Lollipop, ale jedu na 4.4.4, protože 5.0.1 je úplně k ničemu a nestabilní

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).