Domů » Bleskovky » Lízátkový CyanogenMod M12 nabírá zpoždění, mohou za to starší modely

Lízátkový CyanogenMod M12 nabírá zpoždění, mohou za to starší modely

Vývojáři oblíbené alternativní ROM CyanogenMod v listopadu přislíbili, že příští verze, která bude postavena na novém Androidu 5.0 Lollipop, přijde ještě do konce letošního roku. Ten je již na svém sklonku a aktualizace je stále v nedohlednu. Existuje pouze v několika testovacích a experimentálních sestaveních, stabilní verze ale zřejmě nabere zpoždění.

  

Podle komunitního webu CyanogenMod Code Review se vyskytl problém s implementací ROM na starší zařízení, jmenován byl například Samsung Galaxy Note 2. Na vině má být funkce PIE, která má přímý vliv na zabezpečení těchto telefonů. Datum vypuštění lízátkového CyanogenModu prozatím zveřejněno nebylo, je však možné, že některé starší modely se jej dočkají později nebo vůbec.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. CM 12(5.0.2) k mé naprosté spokojenosti běhá od 25.12. v Noutu 1 :-)

  2. Norbert (neregistrovaný)

    Ja mam tiez na svojej Z2 vsetko ide top CM12 (5.0.2)akurat na ten fotak ten nejde ale skoro kazdy den nieco opravuju tak sa snad co skoro dockam :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).