Domů » Bleskovky » LiveStream pro Google Glass umožní sledovat přímé přenosy přímo před vašima očima

LiveStream pro Google Glass umožní sledovat přímé přenosy přímo před vašima očima

LiveStream je služba, která jak je z názvu patrné, poskytuje živé přenosy různých událostí (koncerty, lokální události a další). Vysílání probíhá živě nebo ze záznamu na internetu, přístup k těmto přenosům je umožněn i z chytrých zařízení s Androidem a iOS prostřednictvím aplikací. Ač by se mohlo zdát, že další platformou v pořadí bude Windows Phone, není tomu tak, LiveStream se v současnosti vydává do chytrých brýlí od Google.

 

Google Glass tak opět posouvá hranici použitelnosti nositelné elektroniky, nyní bude možné na jakémkoliv místě, například při přesunu dopravními prostředky, sledovat živé přenosy přímo na displeji brýlí. Stačí si nainstalovat aplikaci z následujícího odkazu, zvolit si libovolnou streamovanou událost a pak už jen stačí říci: „Ok Glass, Livestream“ a dotknout se hrany brýlí. Během chvíle si budete moci užívat oblíbený pořad přímo před svýma očima. 

      

Živé vysílání má být poměrně šetrné k baterii zařízení, i když nemůžeme očekávat sledování mnoha hodinových přenosů. Ačkoliv se nejedná o první vysílání živého obrazu skrze brýle od Google, průkopníkem je Google Hangouts, je to první služba podobného charakteru, v zahraničí je LiveStream jedna z nejoblíbenějších vysílacích platforem. Myslíte, že se v budoucnu dočkáme například aplikace iVysílání nebo Stream.cz pro Google Glass? 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).