Domů » Bleskovky » Liquid Jade S: Elegantní 64bitová prvotina od Aceru

Liquid Jade S: Elegantní 64bitová prvotina od Aceru

Acer v tichosti představil aktualizovanou verzi svého modelu Liquid Jade, což je stylový tenký smartphone střední třídy, který byl představen v květnu. Vzhled zůstal totožný s původním modelem, změna se odehrála pod kapotou – novým motorem je osmijádrový MediaTek MT6752M s taktem 1,5 GHz, díky němuž se Liquid Jade S stává prvním telefonem od Aceru s 64bitovým procesorem.

  

Čelní straně telefonu vévodí pětipalcový displej s HD rozlišením (720 × 1 280 pixelů, 293 ppi), nad ním je patrná čočka pětimegapixelové čelní kamerky. Hlavní fotoaparát na zádech disponuje rozlišením 13 megapixelů, společnost mu dělá přisvětlovací dioda. Vespod na zadním krytu je pak netradiční kruhová mřížka systémového reproduktoru, který se pyšní zvukem DTS HD.

    

V útrobách zařízení se kromě zmíněného 64bitového procesoru nachází 2 GB operační paměti, 16 GB vnitřní paměti a trojice slotů. Jeden pojme paměťovou kartu microSD, ostatní dva slouží pro SIM karty. Zařízení dále disponuje 2 300mAh baterií a běžnou konektivitou včetně podpory sítí LTE. Hmotnost telefonu je 116 gramů, v pase má pak příjemných 7,78 mm. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat.

   

Acer Liquid Jade S bude možné v první vlně koupit v Indii a na Tchajwanu za cenu 6 990 TWD, což je podle aktuálního kurzu přesně 5 000 Kč bez DPH. Očekáváme, že se tento model dostane i na globální trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).