Domů » Bleskovky » LG vstupuje do virtuální reality: Na MWC představilo 360° kameru i VR brýle

LG vstupuje do virtuální reality: Na MWC představilo 360° kameru i VR brýle

Ačkoliv se hlavní hvězdou tiskové konference LG na MWC stal nový vlajkový smartphone G5 s modulární konstrukcí, korejský výrobce zabrousil i do oblasti virtuální reality. Díky speciální náhlavní soupravě bude možné s pomocí LG G5 konzumovat obsah v úhlu 360°, nová kamera od LG zase dokáže takovýto obsah pořizovat.

lg vr

LG 360 VR

Náhlavní souprava 360 VR je asi nejvíce podobná plastovým brýlím Gear VR od Samsungu, oproti nim však nabízí vlastní displej a smartphone (v tomto případě LG G5) se nevkládá dovnitř, ale připojuje se kabelem. Díky tomu helma váží pouze 118 gramů, tedy výrazně méně než její konkurence.

LG-360VR

Parametry displeje LG neprozradilo, má však nahradit 130“ televizor sledovaný ze 2 metrů s jemností 639 ppi. Brýle jsou kompatibilní s 360° videi na YouTube a s jakýmkoliv dalším obsahem připraveným pro Google Cardboard.

LG 360 Cam

Pro záznam 360° videí je připravena speciální kamera, která může vzhledem částečně připomínat HTC Re, avšak na horní straně nenabízí „periskopové“ zahnutí, ale dvojici kamer o rozlišení 13 Mpx a záběrem 200°.

lg cam

Spojením záznamů z obou kamer dochází k vytvoření 360° videa s rozlišením 2K a 5.1 zvukem, který je zaznamenáván třemi mikrofony. Díky spolupráci s Googlem je možné výsledek rovnou posílat na YouTube, případně uploadovat do Google Street View.

LG-360-CAM

Kamera je vybavena vestavěnou baterií o kapacitě 1 200 mAh, videa se ukládají na vnitřní 4GB paměť, případně na vloženou microSD kartu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments