Domů » Bleskovky » LG uzavřelo s Googlem desetiletou dohodu o vzájemném licencování patentů

LG uzavřelo s Googlem desetiletou dohodu o vzájemném licencování patentů

Patentových sporů mezi Google a LG se v následujících deseti letech (naštěstí) nedočkáme. Obě společnosti uzavřely dohodu o vzájemném licencování patentů, a to jak existujících, tak i těch, které budou v následujících deseti letech podány.

  

Stejný krok učinil Google na začátku letošního roku se Samsnugem. Tato rozhodnutí vítáme, neboť každá taková dohoda snižuje množství patentových sporů a soudů, díky čemuž se mobilní společnosti mohou více soustředit na inovace.    

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. pdd (neregistrovaný)

    LG je poslusne tak si s nim Google rozumi.:)mam radost z teto spoluprace a jeste lepsi by bylo kdyby je dalsi nexus od LG.

  2. JAn (neregistrovaný)

    Tohle je dobrá zpráva pro celý vývoj androida, LG udělalo krok správným směrem!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).