Sledujte nás na YouTube

LG uzavřelo s Googlem desetiletou dohodu o vzájemném licencování patentů

Patentových sporů mezi Google a LG se v následujících deseti letech (naštěstí) nedočkáme. Obě společnosti uzavřely dohodu o vzájemném licencování patentů, a to jak existujících, tak i těch, které budou v následujících deseti letech podány.

  

Stejný krok učinil Google na začátku letošního roku se Samsnugem. Tato rozhodnutí vítáme, neboť každá taková dohoda snižuje množství patentových sporů a soudů, díky čemuž se mobilní společnosti mohou více soustředit na inovace.    

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. pdd (neregistrovaný)

    LG je poslusne tak si s nim Google rozumi.:)mam radost z teto spoluprace a jeste lepsi by bylo kdyby je dalsi nexus od LG.

  2. JAn (neregistrovaný)

    Tohle je dobrá zpráva pro celý vývoj androida, LG udělalo krok správným směrem!

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *