Domů » Bleskovky » LG usilovně pracuje na Androidu 5.0 pro model G3: Máme pro vás první screenshoty

LG usilovně pracuje na Androidu 5.0 pro model G3: Máme pro vás první screenshoty

Aktualizace na nejnovější Android 5.0 Lollipop má být pro současnou vlajkovou loď LG, model G3, dostupná ještě do konce letošního roku. Korejský výrobce již usilovně pracuje na úpravách grafického prostředí, jeho Optimus UI na sebe oblékne kabátek odpovídající současnému grafickému jazyku Google Material Design. Na první screenshoty nového prostředí se můžeme díky polských bloggerů podívat i my.

Nové UI je podle předpokladů plošší, přepracována bude rovněž notifikační lišta, stíny a animace. Snad se LG podaří nové prostředí odladit tak, aby v rychlosti nijak nezaostávalo za čistým Androidem, který obdrží například telefony Nexus 4 a 5, rovněž vyrobené společností LG. Další screenshoty najdete na této stránce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Nějak tomu chybí jakákoli elegance.

 2. Dalibor (neregistrovaný)

  Můžete mi prosím vysvětlit proč LG a další firmy cpou do androidů svoje hnusné a naprosto nepoužitelné nadstavby?

  • Protože je to „open source“.

  • Vždyť Ti nikdo nebrání si pořídit čistý Android anebo šlápnout vedle, pořídit si uzavřený systém a zvyknout si, že mobil nebude poslouchat uživatele, ale uživatel bude poslouchat mobil-resp. to co chce výrobce. Takže Android s reklamou, polotovar od MS nebo nejlepší kompromis(pro mě) BB10 :-) Apple sem tahat nebudu, pač mi to dotěď nic neřeklo…

  • Vojta (neregistrovaný)

   Ptá se na to, proč tam výrobci cpou nástavby, co z toho mají? Ne že nemůže koupit telefon s čistým androidem. Já taky nechápu, proč tam cpou nástavby, systém zpomalují a dělají ho hnusný.

  • Ok beru zpět. Tím pádem mu STEELSPACE odpověděl na jedničku :-D

  • Protože se chtějí odlišit, tedy udělat to, co u jiných OS nemohou – prodávat mobil s OS dle svého. Myšlenka je to krásná, ale její implementace většinou pokulhává. Přitom by stačilo tak málo:

   a) více se snažit a ladit kód

   b) podporovat jak vlastní nástavbu, tak čistý Android, uživatel by si pak při instalaci (nebo lépe i v nastavení) vybral, co chce používat

 3. vyzera to ako farebne zvratky. Uz by mohli pochopiť že niet nad čisty android, hlavne ked nadstavba od lg je este zasekanejsia ako Touchwiz.

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Designově pro mně děs. Čistý Android je čistý Android. Ono Optimus UI nebo Touchwizzard, je to děs.

 5. No jako nevím, když už musí předělávat celé UI a stejně tím naruší určitou „stejnost“ všech svých modelů, proč se na to rovnou nevykašlou a nenechají default UI? Tímhle tak akorát lidi serou a nějaké BFU, který si do G3 nahraje nový FW, bude stejně zmatený, že to vypadá jinak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).