Domů » Bleskovky » LG představilo tabletofon G3 Screen: 5,9″ displej a osmijádro vlastní výroby

LG představilo tabletofon G3 Screen: 5,9″ displej a osmijádro vlastní výroby

Korejská společnost LG představila další přírůstek do rodiny telefonů G3, tentokráte se jedná o téměř šestipalcový tabletofon. Největší zvláštností tohoto modelu je použitý osmijádrový procesor, který pochází přímo z dílen LG.

  

Čelní straně vévodí 5,9“ Full HD IPS displej (373 ppi), nad nímž se nachází čelní kamerka s rozlišením 2,1 megapixelů. Hlavní fotoaparát na zadní straně bude pořizovat snímky o rozlišení až 13 Mpx, je vybaven optickou stabilizací a přisvětlovací diodou. Oproti otci celé generace však postrádá čtečku otisků prstů.

  

Za to však disponuje vlastním osmijádrovým procesorem NUCLUN, ten tvoří čtyři jádra Cortex-A7 s taktem 1,2 GHz a čtyři jádra Cortex-A15 s taktem 1,5 GHz. Pochopitelně se jedná o technologii big.LITTLE, která vyhodnotí, zdali potřebujete spíše výkon, nebo úsporný režim. Procesoru sekundují 2 gigabajty operační paměti, kapacita vnitřní paměti se zastavila na 32 GB, je však možné rozšířit ji paměťovou kartou. 

Konektivita je zajištěna všemi dnes dostupnými technologiemi včetně NFC a LTE-A Cat. 6. Baterie zařízení má kapacitu 3 000 mAh, rozměry jsou 157,8 × 81,8 × 9,5 mm a hmotnost 182 gramů. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat, očekáváme však, že bude zanedlouho uvolněna aktualizace na Lollipop.

  

LG G3 Screen bude dostupný v bílé a černé barvě, patrně však nebude dostupný globálně. LG v tiskové zprávě uvádí, že se jedná o smartphone vyvinutý speciálně pro korejský trh. Očekáváme však, že se do světa v budoucnu dostane více telefonů s vlastními čipy přímo od LG.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. michael.zeleny (neregistrovaný)

    Další posun ve vývoji LG :-)

  2. krendal (neregistrovaný)

    LG G3 nemá čtečku otisku prstů, tedy pokud vím :-)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *