LG představilo druhou generaci své rolovací klávesnice: Má pět řad tlačítek

Společnost LG loni představila originální příslušenství ke smartphonu či tabletu – klávesnici Rolly Keyboard (více informací). Její kouzlo spočívá v tom, že se dá složit do podlouhlého kvádříku; přitom je vybavena mechanickými tlačítky takřka standardní velikosti.

lg-rolly-2

LG svůj nápad ještě povýšilo a přichází na trh s druhou generací, která přidává pátou řadu kláves. Díky ní má klávesnice ve složeném stavu pětiúhelníkový řez, princip nicméně zůstává zachován. Složená rulička má rozměry 274 × 31,7 × 30,7 mm a hmotnost 161 gramů, po rozložení můžete využít služby nejen pěti řad kláves, ale take nožiček, o které lze opřít telefon nebo tablet. S klávesnicí můžete mít spárována celkem tři zařízení (Android, iOS, OS X a Windows) a libovolně se mezi nimi přepínat.

lg-rolly-2

Klávesnice je napájena jednou AAA baterií, která jí zajistí výdrž až 3 měsíce. Cena pro Jižní Koreu je stanovena v přepočtu na 2 700 korun bez DPH. Globální dostupnost a cenu zatím LG neprozradilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Mechanická klávesnice značí, že k sepnutí klávesy je využít mikrospínač, pružina, atd. to se mi u té (min. původní) moc nezdá, tipnul bych to na membránu.

    • Na druhou stranu se zde vymezujeme vůči látkovým apod. klávesnicím, tak to není tak od věci, nicméně obecně platí výše uvedené. Možná že fyzická tlačítka (ne tedy jednolitá plocha)?

  2. bek (neregistrovaný)

    zvlastne, clovek pri takom pisani nema zrovna telefon pred sebou par cm ako ked ho drzi jednou rukou.
    Kto a naco a za akym ucelom to bude realne pouzivan je mi zahadou

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel