Domů » Bleskovky » LG představilo druhou generaci své rolovací klávesnice: Má pět řad tlačítek

LG představilo druhou generaci své rolovací klávesnice: Má pět řad tlačítek

Společnost LG loni představila originální příslušenství ke smartphonu či tabletu – klávesnici Rolly Keyboard (více informací). Její kouzlo spočívá v tom, že se dá složit do podlouhlého kvádříku; přitom je vybavena mechanickými tlačítky takřka standardní velikosti.

lg-rolly-2

LG svůj nápad ještě povýšilo a přichází na trh s druhou generací, která přidává pátou řadu kláves. Díky ní má klávesnice ve složeném stavu pětiúhelníkový řez, princip nicméně zůstává zachován. Složená rulička má rozměry 274 × 31,7 × 30,7 mm a hmotnost 161 gramů, po rozložení můžete využít služby nejen pěti řad kláves, ale take nožiček, o které lze opřít telefon nebo tablet. S klávesnicí můžete mít spárována celkem tři zařízení (Android, iOS, OS X a Windows) a libovolně se mezi nimi přepínat.

lg-rolly-2

Klávesnice je napájena jednou AAA baterií, která jí zajistí výdrž až 3 měsíce. Cena pro Jižní Koreu je stanovena v přepočtu na 2 700 korun bez DPH. Globální dostupnost a cenu zatím LG neprozradilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments