Domů » Bleskovky » LG odmítá problémy se zahříváním Snapdragonu 810

LG odmítá problémy se zahříváním Snapdragonu 810

Server Bloomberg včera uvedl, že chystaná vlajková loď Samsungu přijde na trh pouze s vlastním procesorem Exynos, neboť se korejský výrobce potýká s problémy s přehříváním čipsetu Snapdragon 810 od Qualcommu. Tento čip je aktuálně osazen v zahnutém smartphonu LG G Flex 2, tudíž se logicky nabízí otázka, jak je na tom s přehříváním tento model.

  

Zástupci společnosti LG tvrdí, že s přehříváním Snapdragonu 810 potíže nemají, viceprezident pro plánování mobilních výrobků Woo Ram-Chan uvádí, že tento čip dokonce vyzařuje méně tepla než podobně výkonné procesory dostupné na trhu. LG G Flex 2 má vstoupit do prodeje již 30. ledna v domovské Jižní Koreji, vlajková loď Samsungu má být představena 2. března v rámci veletrhu CES.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Tak to Lg zmáklo no..

 2. Samsung vymýšlí výmluvy na vlastní neschopnost, toť vše. Ovšem osobně se mi 810 nelíbí, nechal bych buď 805, a nebo nasadil rovnou 820.

  • Tak, 810 je stejně kočkopes. Ale na druhou stranu, někdy se návrh prostě nepodaří (Tegra2/3….) a výrobce zařízení s tím prostě nic nezmůže.

   Škoda že Apple nelicencuje, takhle (ne že by to bylo reálné) nám sice hezky stoupá Intel, ale víme, jak se umí chovat… Jinak je stav SoC i v ARMu ne až tak veselý.

  • lerion (neregistrovaný)

   „Škoda že Apple nelicencuje“ – jak si to mam vylozit? Jako ze skoda, ze Apple nelicencuje procesory od Samsungu?

  • lerion (neregistrovaný): Měl by jsi rozlišovat architekta a stavitele:)

  • Lerione, neprestava me fascinovat jak zalostnou urovni znalisti disponujes, kecu pod kazdy, clankem plna huba, ale v hlave vymeteno. Znalostma stacis tak na diskusi na idnes…

 3. Shield (neregistrovaný)

  Asi jsou lidi u Sams. líný ale zase proč nemít více procesoru na trhu.

  • radim (neregistrovaný)

   Tak kdyby byli lini tak si vystaci se Snapdragonem a nevymusli svoje, ne? Mas obracenou logiku na ruby ;)

  • kukolar (neregistrovaný)

   Samsung , lenivý a nevyvíja ?

   Ved dostal aj návrhy od Apple tak aký problém novým EXYNOSom

   ctrl-c ctrl-v a má hotovo

 4. Zbynek (neregistrovaný)

  Tak a nebude představen spíš na MWC v barcelone?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).