Domů » Bleskovky » LG loni prodalo téměř 60 milionů smartphonů, rekord ze třetího čtvrtletí zůstal nepřekonán

LG loni prodalo téměř 60 milionů smartphonů, rekord ze třetího čtvrtletí zůstal nepřekonán

Mobilní divizi LG se v loňském roce dařilo a paradoxně na tom nemělo největší vliv poslední, obvykle nejsilnější, čtvrtletí. V něm korejská společnost nedokázala zvýšit rekordní počet prodaných smartphonů ze třetího čtvrtletí, i tak v posledním kvartále prodala 15,6 milionů telefonů, což pro ni znamená tržby 3,78 bilionů wonů (85 miliard korun). 

 

Ačkoliv se divizi mobilních telefonů LG dařilo, výsledky posledního čtvrtletí byly poznamenány ukončením výroby plasmových televizorů, což pro korejskou společnost znamenalo odpisy, které zapříčinily čistou ztrátu 205,7 miliard wonů (4,59 miliard Kč). 

Za celý loňský rok společnost prodala 59,1 milionů smartphonů, což je o 24 procent více ve srovnání s předchozím rokem. Roční obrat mobilní divize činil 15,06 bilionů wonů (337 miliard Kč). V letošním roce se chce LG soustředit na zlepšování pozice své značky, působit efektivněji a zaměřit se na klíčové trhy. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Gratulace Lg jedé pěkné bomby..

  2. Shield (neregistrovaný)

    [odkaz] Lg se asi lehce „zbláznilo“ chystá G4 s 3k rozlišením tím by překonal všechny nové mobile jako je S6,Z4,HIMA…

  3. Krásný článek na idnes, androidů se prodala miliarda, dlaždice jsou jenom statistická chyba.

  4. [odkaz] : Operační systém Android překonal další milník. Za rok 2014 se totiž prodala více než miliarda chytrých telefonů s tímto systémem. Smartphonů se celkově prodalo 1,3 miliardy, takže je jasné, že Android drtí konkurenci. Microsoft se s Windows Phone stále neprosadil, patří mu pouhá tři procenta trh

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).