Domů » Bleskovky » LG G6 bude opět modulární, potvrdil mluvčí korejské společnosti

LG G6 bude opět modulární, potvrdil mluvčí korejské společnosti

Společnost LG dnes v noci představila svůj nový vlajkový smartphone pro druhou polovinu letošního roku, model V20 (více informací). Ten je jakýmsi křížencem mezi svým předchůdcem V10 a aktuálním modelem G5 z letošního jara, oproti němu však postrádá modulární konstrukci.

LG_V20__4
LG V20 byl od počátku navrhován bez modulů

Vyměnitelné moduly pro LG G5 byly poměrně kontroverzní novinkou, která může být jednou z příčin, proč tento smartphone neslaví na trhu úspěch. Korejský výrobce se však svého modulárního konceptu vzdát nehodlá a zřejmě jej příští rok zkusí znovu oživit. Naznačil to mluvčí společnosti Ken Hong, který tvrdí, že v LG stále na tomto konceptu pracují a že model G6 by jej měl posunout zase o kousíček dále.

lg-g5-6164

A proč jej neposunul právě představený model V20? Hong tvrdí, že nový tabletofon byl od samého začátku navrhován jako nemodulární, neboť by u něj nebylo možné kvůli jeho velikosti použít obdobné řešení jako u G5. Popírá tak spekulace, že modulární konstrukce byla opuštěna kvůli neúspěchu G5; v době uvedení G5 na trh už byl vývojový cyklus V20 v plném proudu a k žádným konceptuálním změnám u něj nedošlo.

Snad se LG alespoň částečně inspiruje u Lenova, které dokázalo učinit svém smartphony Moto Z modulárními, aniž by bylo nutné telefon vypínat a odnímat baterii.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments