LG G5 se údajně dočká kovového unibody těla

Poslední vlajkové lodě LG nabídly hardware na úrovni těch nejlepších modelů a navíc se obvykle daly pořídit za nižší cenu než stejně vybavená konkurence. Kde LG mírně ztrácelo, byly použité materiály, plast u posledních generací nepůsobil tak reprezentativně, jako například kov nebo sklo. Letošní model LG G4 situaci alespoň částečně zachránil zády z kůže, nicméně ta pravá změna by měla přijít až příští rok.

 
Ilustrační obrázek 

Posle posledních zpráv z Jižní Koreje by měl model LG G5 nabídnout kovovou unibody konstrukci. Na kov již LG vsadilo letos u modelu V10 (více informací), a zřejmě bude chtít na tomto materiálu založit i příští řadovou vlajkovou loď. Ta se údajně dostane na trh v prvním čtvrtletí příštího roku, a bude tak opět konkurovat zejména svému korejskému protivníkovi Samsungu a jeho chystanému modelu Galaxy S7.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. BackPa (neregistrovaný)

  Jelikož to bude znamenat, že akumulátor bude napevno, tak ztrácím zájem.

 2. danri (neregistrovaný)

  Měl jsem G2 a teď mám G4 a že je z plastu je mi úplně jedno. Nemám s tím žádný problém. Nechtěl bych ani ty kožené záda. G4 je pro mne dokonalá. Mám náhradní baterií kterou během pár vteřin mohu vyměnit, má kartu, má super foťák a konkurenci porazil i cenou. Tohle jsou pro mne důležité vlastnosti a pokud by kov byl na úkor vlastností tak za mne rozhidně ne. Jak se to projeví, že bude působit „reprezentativně“? Ostatní při setkání s vámi budou na vás koukat s obdivem a otevřenou hudbou? Řekl bych, že si toho nikdo nevšimne a jestli ano tak mu to bude úplně fuk. To jen recenzenti na internetu z toho slintají a pokud telefon není málem ze zlata tak to kritizují.

  • Tibb (neregistrovaný)

   Stratia zopar starych ziskaju zopar novych uz len kvoli unibody telu. Ja som tiez pre vymenitelnu bateriu. Nepotrebujem mat tenke kovove telo a nebodaj este na ukor z kapacity baterky ako je to u samsungu.

  • Martin... (neregistrovaný)

   a Vy sebou skutečně všude taháte náhradní baterii, že tuto vyměnitelnost zmiňujete jako hrozně důležitou?

  • Caddy (neregistrovaný)

   já třeba ne všude, ale jen všude tam, kde předpokládám, že budu delší dobu bez možnosti nabíjení (= více než půl dne). Výměnná baterie je při dnešních výdržích fakt klíčový prvek.

   další věc jsou bohužel klávesy na LCD, proto už nechci ani G4, u G3 se to díky menší prázdné bradě dá se skřípěním zubů přežít, ale i tam jsem si vždy říkal, jaká by byla nádhera, kdyby to místo pod displayem využili a tlačítka necpali na něj…

 3. Zarel (neregistrovaný)

  Bude li konstrukce stejná jako u LG V10,tak by se mohlo jednat o perfektní volbu. Baterka dále zůstává přístupná a vzhled je úžasný. Ovšem V10 je telefon za 20k. Tak můžeme stejnou cenu očekávat u G5.

 4. Standa (neregistrovaný)

  A přesně takto novinářská obec způsobuje u neznalých uživatelů dojem, že hliník spadá do kategorie kvalitních kovů pro těla mobilů. Kůže, kterou v tomto případě v LG použili, je mnohem lepší volba a nějak nečekám, že by v LG navíc použili opravdu prémiovou nerez.

  Nu což, další telefony, co budou klouzat z rukou, budou poškrábané a potlučené, a uživatelé je budou muset nosit v hnusných pouzdrech. Ale budou dál, budou celokovové! :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: uf, ty to mu dáváš na frak. Spojovat kůži s konstrukcí…

   Navíc v zásadě není vyloučená unibody konstrukce a kožená záda. Nepředpokládám, že by G4 měla záda skutečně z kůže, že není lípnutá na plast.

  • Radek Hulán (neregistrovaný)

   Přesně. Ta zakulacená kožená záda jsou fantastická, žádný jiný telefon se nedrží tam dobře v ruce. Všechny ty hliníkové či skleněné věci řežou do rukou, jsou studené, a těžké. LG G4 je fantazie v ruce.

   Btw, je to real leather. [odkaz]

   Bohužel, prodejní úspěch to nebyl, a tak tu budeme mít další telefon stejný jak všechny ostatní :(

  • uni (neregistrovaný)

   Radek Hulán: No ono za pár cm² kůže chtít litr v tak tvrdě spotřebním trhu jako je telefon… To se ani nedivím.

  • Radek Hulán (neregistrovaný)

   Horší iPhone 6S Plus 64GB stojí 27t, podobný Samsung SG Edge+ podobnou cenu. LG G4 v té parádní kůži je za polovinu.

   Já jsem rád, protože jsem koupil nej telefon roku za cenu střední třídy :)

   [odkaz]

  • vlada (neregistrovaný)

   A uvedomujes si, ze v nem mas Linuxove jadro? :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Teď je tedy koukám za kůži příplatek 500,-, což je adekvátnější k aktuální výprodejové ceně.

  • Standa (neregistrovaný)

   Uni: podle tebe je možná kůže potahující zadní stranu LG součástí softwaru, pro ostatní je ale součástí mechanické konstrukce :-)

   Každopádně je zajímavé, že ten nejdražší telefon (iPhone) používá levný šunt hliník, ale ty levnější se nebojí opravdu luxusních materiálů, jako je kůže nebo nerezový rám. Jako vždy platí, že nikoli kvalita, ale marketing táhne :-)

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Ne, ty jsi to nepochopil. Unibody má nějaké užitné vlastnosti, užitný design. G4 kůže nemá z hlediska konstrukčních vlastností žádný vliv.

   Co se týče iPhone, hliník 7000 jako levný šunt? Dobře ty:)

  • Standa (neregistrovaný)

   Nebudu se s tebou hádat, až reálně vyzkoušíš konstrukci s kovovými zády a se zády potaženými kůží, pochopíš. Řešit to s teoretikem nemá cenu :-)

   U hliníku, který z hlediska houževnatosti konstrukce je obecně nevhodný, je unibody jediná cesta, jak dosáhnout aspoň tuhosti. Zbytek stejně bude nutno řešit hnusnými pouzdry, jako u iPhonu.

   Ale nepředbíhejme, třeba LG nepoužije hliník, ale nějaký kvalitní kov. Samotný kov ale bude v ruce klouzat i tak.

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Jsem jen poloviční teoretik. Lenovo K920 má hliníkové šasi (ten ještě sprostější než má Apple např.). Zařízení mělo už to štěstí na výměnu displeje, jsem 100% přesvědčen, že potažení zadní strany kůži by na vlastnostech šasi nemělo žádný vliv-displej by se tak jako tak rozbil. Ty teoretiku.

   BTW. displej jsem rozbil i na plastovém přístroji, to co tu popisuješ jsou kraviny, ta kinetická energie prostě musí někam jít. Buďto ji pohltí hliníkové (kovové) šasi (pravděpodobně s deformací-např. vozy) nebo plastové (praskne-např. helma). Pokud daná energie přesáhne kritickou mez, sbohem displeji (nebo krycí sklo).

   Můžeš tam mít kůži i z předkožky tuleních mláďat, stane se ti tak jako tak stane. Fyzika.

  • Standa (neregistrovaný)

   Výborně, už chápeš, že kůže nemá vliv na rozbitelnost displeje. Pokračuj dál (případně vyzkoušej osobně) a zjistíš, jaký má kůže (a další měkčí materiály) funkční význam. Jde to s tebou pomalu, ale jde :-)

   Jak říkám, teoretik jsi výborný, ale praxe je jinde. Proto jsou nejčastěji rozbité displeje u iPhonů a také proto právě iPhony nejčastěji najdeš v hnusných průhledných olačkách, neforemných pouzdrech apod.

  • Standa (neregistrovaný)

   Abych byl objektivní: nevhodný hliník používají sice všichni od číny za 3 tisíce až po iphone za 30 tisíc (!), takže poškrábané a pohmožděné to bude bez pouzdra všechno, ale je tu jeden důvod, proč právě iPhony a podobně konstruované další značky praskají nejvíc. Víš proč?

  • uni (neregistrovaný)

   Standa: Správně, už chápeš, že kůže nemá nic společného s hliníkovým šasi. Někam jsme se dostali.

   Protože to padá na zem? Tedy vyjma Huawei, tam stačí i jen změna teploty (Nexus 6p)…

  • Standa (neregistrovaný)

   Kůže, nebo jakýkoli další potahový materiál má s mechanickou konstrukcí společného dost (je, ehm, její součástí), ale nemá přímý vliv na rozbitnost displeje.

   On je to pro tebe docela logický rébus, co? :-)

  • Menty (neregistrovaný)

   Tenhle alibismus mě tak neskutečně baví. Samozřejmě Hulán, to je všebecný vlastník pravdy, to všichni už dávno víme. S6 Edge je jenom podobný, lepší být přece nemůže, to by prostě nešlo.

   Připodobním vám to asi tak, jak kdybyste šli do autosalonu a za milion si tam koupili auto, který bude mít místo kovový karoserie jenom plastovou, s tím, že je to případně praktičtější. Já mám doma dvě Lumie, 820 a 920, obě černé, plast z běžného nošení ošoupán a matný povrch vyleštěn. Nevím, co je na plastu tak praktického. „Kůže“, to je to samé, už jenom fyzicky tyhle materiály prostě vydržet nějakou přijatelnou dobu nemůžou. Skleněná a kovová záda nejen, že dobře vypadají, ale i po letech (pokud nejste jouda a nerozmlátíte je) vypadají velice dobře a drží si původní barvy.

  • Menty (neregistrovaný)

   Když bych měl srovnat například dvě Lumie (protože o těch se tu furt mluví), tak 930, už jenom tím kovovým rámem, je fyzicky daleko lepší na výdrž, než třeba 920 v matném provedení.

 5. shield (neregistrovaný)

  [odkaz] kdyby vypadal tahle tak by mě to nevadilo :)

 6. BackPa (neregistrovaný)

  Pamatuju doby, kdy byl displej krytý plastem (např. SE Arc S). Stačila fólie a displej byl chráněn. Telefon mi spadnul ze střechy na beton, na štěrk a co se nestalo – telefon funguje dodnes, kdybych vyměnil fólii, tak by byl displej nepoškrábaný. Dneska telefon vypadne z ruky na zem a ejhle, škoda za 5 000, to nepočítám, pokuď má telefon skleněná záda. Někomu se možná kov a sklo na mobilu líbí, ale je to k ničemu (no ok, trochu to pomáhá chlazení), navíc ten telefon většina lidi narve do pouzdra. Plasťák je pružnej, dostatečně pevnej, nemusím se bát, že se ohne nebo zlomí, pokuď teda fakt nebudu chtít. Navíc kov navyšuje výrobní cenu.

  • uni (neregistrovaný)

   Z GSMAreny „Scratch-resistant glass“.

   Nejsem si jist, on byl nějaký telefon „nové éry“ s kapacitním displejem a plastovým krytím?

   Ona ta vyšší výdrž nesouvisí ani tak s displejem (který dle všeho navzdory tvému tvrzení je kryt sklem), ale s šasi. Doba (uživatelé) i tady jsou velmi velmi hluční, když je nějaký okraj kolem displeje. Ale ten okraj, resp. šasi prostě bylo schopno lépe pohltit energii z pádu. Dnes je „ideál“ displej bez rámečku. Tak co s tím má chudák displej dělat:)

   Navíc dnes (třeba má K920) má sklo doslova od okraje k okraji, nahoře designově kolem repro/čidel, dole nutně přes senzorová tlačítka. Mě displej odešel prasklinou odspodu. Kdyby byla plastová spodní hrana, možná by přežil. Ale je tam prostor tak 3mm, nedivím se, že to Lenovo celé neorámovalo plasty, nahoře by musel být širší (aby překryl celý reproduktor), symetrie a design v čudu.

  • BackPa (neregistrovaný)

   Tak jsem na to teď koukl a vypadá to jako nějaké sklo, ale rozhodně je dosti ohebné a pevné. Rámečky… no i na tom Arc S je to krycí sklo až k okraji a nikdy to neprasklo.

  • uni (neregistrovaný)

   Hele bavíme se o tom samém přístroji? Já jen že nejdříve to kolem krycího skla a teď vzhledu. Pokud já koukám správně, tak dole vidím mechanická tlačítka (tedy sklo až dolu ne) a prostor repra vypadá také jako plast (aspoň dle PR lomu světla, které končí spolu s viditelným displejem). Tedy se opět podivuji nad „sklo až k okraji“:)

   Pro jistotu: [odkaz]

  • Pavel Kapoun (neregistrovaný)

   Jenže SE Arc S má poloviční displej než většina současných telefonů. Je tedy myslím celkem logické, že větší a těžši praskne snadněji. Ale jinak pro mě celkem bezpředmětné argumenty – já prostě z telefonem neházím, ani mi nepadá. A pokud bych si přeci jen v tomhle směru moc nevěřil, asi bych volil nějaký odolnější model…

  • Standa (neregistrovaný)

   Uni zcela náhodou zapomněl na hlavního představitele právě těchto nevhodných konstrukcí: iPhone. Kdyby neměly kombinaci levného měkkého a tenkého hliníku po stranách, s kovovými/skleněnými kluzkými zády, nemusela by většina z nich skončit s pavoukem tak, jak je všichni známe.

   Funkční a nutnou prevencí jsou v tomto případě hnusné gumové a plastové pouzdra.

  • uni (neregistrovaný)

   Neskutečně, jak WP letka dokáže zatahovat už i iOS kam nepatří. Krize identity, zatuchlost WP platformy, příprava na migraci,… Kdo ví?:-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel