Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » LG G5 i Samsung Galaxy S7 dostanou obdobu Glance Screen obrazovky z Lumií

LG G5 i Samsung Galaxy S7 dostanou obdobu Glance Screen obrazovky z Lumií

V následujících dnech se zřejmě vyplatí sledovat LG na sociálních sítích, neboť na nich zřejmě dojde k postupnému odhalování očekávané vlajkové lodě G5. Korejská společnost začíná na chystanou novinku lákat na svém Facebooku, první odhalenou funkcí je displej, který se nezhasíná.

LG_G5_animace

Tuto funkci znají například majitelé vybraných smartphonů Nokia/Microsoft Lumia, případně novějších Nexusů a Motorol. Na zhasnutém displeji se budou zobrazovat informace o čase, datu a o zmeškaných událostech. Na AMOLED displejích je tato funkce šetrná k baterii, neboť energii vyžaduje pouze hrstka zobrazených pixelů, zatímco zbytek displeje je vypnutý.

nokia-lumia-930-nema-funkci-glance-screen-zname-duvody_73a30Funkce Glance Screen na Lumii 925

Stejná funkce nemá chybět ani u chystaného konkurenta Samsungu Galaxy S7, který si dokonce nechal u amerického patentového úřadu zaregistrovat ochrannou známku Always On Displej. Nové korejské vlajkové lodě vás tak budou informovat o novinkách za každé situace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Hm…. Osobně tohle mě u iPhone neskutečně štve a chybí mi to z Lumie – hodně návyková funkce.

 2. Nemyslím si, že by byl princip založen na svícení (pravda, u AMOLEDu ano) u LCD (předpokládám u G5 Quantum Dots LCD), pokud chápu je podsvícení vypnuté, jen jsou zapnuté určité pixely. Tedy nejde o zhasínání, ale o vypínání. Zhasnutý je tak jako tak (LCD u G5).

  • Super, konečne sa táto návyková vec rozširuje po rokoch.

   UNI: Určite bude svietiť aj podsvietenie u LCD, ináč by to nebolo moc vidieť. Aj pri Lumiách s LCD vždy svietilo podsvietenie a aj keď to malo možno trošku väčšiu spotrebu ako pri Amoled, stále bola mizivá. Aspoň ja som to nikdy nepozoroval a to aj na telefónoch s malou batériou.

   • N.E.X.U.S (neregistrovaný)

    Lumie ale mají amoled ne LCD, jinak si myslím že LG G5 zkusí P-Oled co má v serii G flex.

   • jarpo: Ne nutně, může být transreflexní displej, kdy se k „podsvícení“ užívá okolní světlo (např. outdoor GPS). Nokia s tím taky nějak čachrovala ne? Měli zlepšenou čitelnost na slunci, pokud se nepletu, nepřebíjeli to výkonem podsvícení.
    Nicméně pravdou je, že moderní LCD mají lepší propustnost než starší, tedy pro dosažení obdobných výkonů postačuje menší výkon osvětlovacích LED. Taky do toho promlouvá Quantum Dots, které LG užívá.
    N.E.X.U.S (neregistrovaný): Tak napiš do MS, ať si to opraví. https://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/telefon/lumia830/technicke-udaje/

   • N.E.X.U.S (neregistrovaný)

    Sorrry lumie mají LCD.

   • N.E.X.U.S (neregistrovaný)

    Mě zmátly 950tky který jsou Amoled.

   • TomasSX1

    NEXUS: taka L920 rozhodne amoled nema a predsta bol GS na nom predstavene :)

   • UNI: Je možné aj to, pamätám napríklad na Siemens S65, kde to bolo tak ako píšeš. Ale zrážalo by to použitie iba pre miesta s dostatočným osvetlením, preto myslím, že to bude skôr aj s podsvietením :-)

    N.E.X.U.S (neregistrovaný): Naozaj má väčšina Lumií s funkciou Glance screen LCD displej ;-)

   • N.E.X.U.S (neregistrovaný)

    A co L820 co je amoled má GS nebo ne.

   • transreflexny displej mal aj prvy huawei honor. Bolo ho skvelo vidiet na silnom slnku ale tam kde neni silne svetlo je na nic. Sam som zvedavy ako to v LG vymysleli.

   • xzeit (neregistrovaný)

    Super!!! Po X-letech na to konečně přišli i jiní výrobci!!! Naprosto úřasná funkce, která mi na Huawei P8 chybí….už se těším na S7 nebo G5….

    Lumia 830 s LCD displejem má tuto funkci také…ano. Ale u ní, aby šly nějaké informace na ,,zhasnutém,, displeji vidět je třeba aktivní podsvětlení. Stačí opravdu velice slabé, ale musí být. Konkrétně Lumia 830 to má vyřešeno tak, že v noci (za tmy) je intenzita podsvětlení opravdu minimální, ale za dne se intenzita podsvětlení zvýší. Není to sice nějaké brutální zvýšení, ale je a projeví se.
    AMOLED samozřejmě žádné podsvětlení nepotřebuje, světlo emitují jednotlivé pixely, tam kde není potřeba nic zobrazovat jsou prostě vypnuté. Tato funkce tedy lze i na LCD, ale není to to pravé ořechové, krom toho displej ve tmě docela září (v porovnání s AMOLED)

   • xzeit (neregistrovaný)

    Ano, Lumia 820 má AMOLED a má podporu GS.

  • xzeit (neregistrovaný)

   Doporučuji pročíst vlákno http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=199&t=36754&start=280

   plus mínus 5 stránek od 15. Zmiňuji se tam hodně o GS na Lumii 830 (LCD) vs Lumia 1020 (AMOLED)

   • Jen dovětek, nepřebírat doslovně na G5, pokud bude QuantumDot LCD, budou některé skutečnosti jinak. Ale jinak to vypadá na dost užitečný materiál:) V zásadě je to ale jedno. Pokud se někomu nebude líbit dopad na aku nebo nebude funkce vyhovovat, vypne jí:)

 3. shd (neregistrovaný)

  uz bolo na case !! ja si uz fon bez GS uz ani neviem predstavit !! kolko casu to dokaze usetrit, ked fon ani netreba odomknut !

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel