Domů » Bleskovky » Záda LG G5 na první fotografii: Možná se dočkáme duálního fotoaparátu

Záda LG G5 na první fotografii: Možná se dočkáme duálního fotoaparátu

Do představení prvních vlajkových lodí roku 2016 nám ještě nějaký měsíc zbývá, avšak již nyní se začínají objevovat první náznaky toho, co nás příští rok čeká. Na komunitní síti Reddit se nyní objevily první údajné specifikace modelu LG G5 podpořené fotografií zad.

  

Záda na fotografii jsou částečně zakrytovaná, avšak dávají možnost nahlédnout na rozmístění prvků. V oválném modulu se mají ukrývat rovnou dvě čočky fotoaparátů s rozlišeními 16 a 8 megapixelů a také senzor srdečního tepu. Ten u smartphonu LG uvidíme zcela poprvé, s duální kamerou jsme se již setkali v nedávno představeném modelu V10, byť byl umístěn na přední straně. Na zádech tradičně nemá chybět přisvětlovací dioda a laserové ostření, tyto prvky však na fotografii vidět nejsou. Za to je vidět klasické trio tlačítek pro zamykání/odemykání a změnu hlasitosti. Středové tlačítko je kruhové, což naznačuje přítomnost čtečky otisků prstů, která si rovněž odbyla premiéru v modelu V10.

  

Nyní se pojďme podívat na seznam zveřejněných parametrů, který se však může od skutečnosti lišit. Displej telefonu se má zmenšit na 5,3″, avšak má si ponechat Quad HD rozlišení; údajně se dočkáme i rozpoznávání různých úrovní stisků. Pod displejem má být umístěn hlasitý reproduktor, čelní kamerka nad displejem má dostat rozlišení 8 megapixelů. Nabíjení má probíhat skrze oboustranný USB-C konektor, na horní straně má překvapit infraport pro ovládání domácích spotřebičů. 

V útrobách kovového telefonu má tikat Qualcomm Snapdragon 820 spárovaný se 3 GB RAM, zachována má být i podpora paměťových karet. Dostupná má být společně se slotem na SIM kartu z pravé strany telefonu, což naznačuje nemožnost sejmutí zadního krytu. I tak se podle parametrů jedná o velmi dobře vybavený telefon, nezbývá než doufat, že informace uživatele mobile_leaksRedditu příliš neliší od skutečnosti. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments