Domů » Bleskovky » LG G5 údajně přijde v únoru: Dostat má čtečku oční duhovky a 21Mpx fotoaparát

LG G5 údajně přijde v únoru: Dostat má čtečku oční duhovky a 21Mpx fotoaparát

V prvním čtvrtletí příštího roku se opět roztočí kolotoč nových vlajkových smartphonů a pozadu nemůže zůstat ani LG. Letošní model G4 byl u fanoušků přijat pozitivně, neboť za konkurenceschopnou cenu nabídl nadstandardní výbavu korunovanou elegantním koženým krytem. Prodejní čísla však korejského výrobce zklamala, zejména pak na domácím trhu, kde dominovaly smartphony od konkurenčního Samsungu. Čím si bude chtít LG získat ztracené fanoušky příští rok?

 
Ilustrační snímek 

Na konci letošního roku LG představilo smartphony Class a V10, které jsou z velké části vyrobeny z kovu, a hodlá tento trend uplatnit i u modelu G5. Bohužel máme obavy, že tato volba bude neslučitelná s bezdrátovým nabíjením a máme strach i o vyměnitelnou baterii. Podle tchajwanských zdrojů mírně naroste úhlopříčka displeje, konkrétně na 5,6″, rozlišení Quad HD má zůstat zachováno. I když model V10 disponuje snímačem otisků prstů, autentizaci uživatele má u LG G5 zajistit čtečka oční duhovky, podobně jako u nových vlajkových Lumií.

  

Chystaná novinka LG má také klást důraz na kvalitní fotografie, velikost fotočipu se má zvětšit na 1/2″ a jeho rozlišení narůst na 20 – 21 megapixelů. Prostor nad displejem má okupovat 8Mpx fotoaparát, není však jisté, zda bude tvořen dvěma čočkami jako u modelu V10, nebo „pouze“ jednou. V útrobách telefonu má tepat nejnovější Qualcomm Snapdragon 820.

Tchajwanské zdroje také prozrazují, že LG nehodlá s představením svého vlajkového modelu vyčkávat do druhého kvartálu, a ukáže jej společně s konkurencí na únorovém veletrhu MWC v Barceloně.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments