Domů » Bleskovky » LG G4c uniká na první fotografii: Jméno vlajkové lodě, výbava nižší střední třídy

LG G4c uniká na první fotografii: Jméno vlajkové lodě, výbava nižší střední třídy

I v letošním roce bychom se měli dočkat méně vybavených derivátů vlajkové lodě společnosti LG. V loňském roce to byly modely G3s, G3A, G3 Beat, G3 Screen a G3 Stylus, v letošním roce bude zřejmě první odnoží současného vlajkového telefonu model G4c. Nenechte se ale zmást názvem a prvními obrázky telefonu, v tomto případě se bude jednat o model nižší střední třídy, který svými parametry velmi připomíná v lednu představený model Magna.

  

Chystaná novinka s kódovým označením H522N bude menší než originální model G4, čelní stranu bude vyplňovat 5palcový displej o rozlišení 720 × 1 280 pixelů a stejně jako u vlajkové lodě výrobce bude displej mírně zakřivený. Nad displejem se usadí 5megapixelová kamerka pro selfies, na zadní straně se ubytuje osmimegapixelový fotoaparát s doplněný přisvětlovací diodou a pro LG typické hardwarové tlačítko. O výkon se má start oblíbený čip Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz pro každé ze čtyř jader v kombinaci s 1 GB RAM. Vnitřní úložiště o kapacitě 8 GB bude možné rozšířit paměťovou kartou.

 
LG G4c má shodnou výbavu jako LG Magna

Telefon potěší širokými možnostmi bezdrátové konektivity, která bude zahrnovat i podporu sítí LTE a čip NFC. Baterie dostane kapacitu 2 540 mAh, krytá bude plastovou vaničkou v šedé, bílé nebo zlaté barvě. Operačním systémem bude Android ve verzi 5.0 Lollipop doplněný o prostředí a funkce korejského výrobce. LG G4c má podle informací od distributorů přijít ve 23. kalendářním týdnu, který začíná 5. června. Cena je očekávána na úrovni 250 EUR (necelých 7 tisíc korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. LG má u mě plus už jen za to, jaký má poslední dobou design. Pro mě opravdu líbivé telefony :-)

  2. Krusty (neregistrovaný)

    No design telefonů dejme tomu ten je poměrně pěkný… Ale design jejich UI je teda fakt otřesný (sám mám LG G3)

  3. Acio (neregistrovaný)

    No já nevím, ale nižší střední třída za 7k bez dph ? Za tuhle cenu pořídíte Honor 6, který je výhodnější, než tahleta předražená šunka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).