Domů » Bleskovky » LG údajně připravuje telefon V10 se dvěma displeji, představen má být v říjnu (aktualizováno)

LG údajně připravuje telefon V10 se dvěma displeji, představen má být v říjnu (aktualizováno)

Společnost LG údajně připravuje nový vlajkový model s označením V10, který má disponovat netradičním prvkem – informačním proužkem, který se bude nacházet nad hlavním displejem vedle čočky čelní kamerky. Tento telefon s kódovým označením LG-H968 již zachytila ve svých datech čínská certifikační autorita TENAA a informoval o ní i známý leaker @evleaks.

  

Hlavní displej má podle něj dostat úhlopříčku 5,7 palců a Quad HD rozlišení, nad ním se má nacházet pětimegapixelová čelní kamerka, čidlo okolního osvětlení a také úzký rozšiřující displej pro zobrazování notifikací. Vedle hlavního reproduktoru se pak nachází prvek, který vypadá jako druhý laser. Že bychom se dočkali i bleskurychle zaostřených selfies? 

Zařízení má podle fotografií dostat kovový rám a volně přístupnou vyměnitelnou baterii. Na zadní straně se nachází pro LG tradiční sestava – čočka 16Mpx fotoaparátu, duální přisvětlovací dioda, laserové ostření a trojice hardwarových tlačítek. Prostřední tlačítko pro zamykání a odemykání telefonu je nově kulaté, což naznačuje, že jeho funkce bude rozšířena o čtečku otisků prstů.

  

Uvnitř telefonu má tepat šestijádrový Qualcomm Snapdragon 808, opírající se o 3 GB operační paměti, vnitřní úložiště má dostat 64GB prostor a možnost dalšího rozšíření o paměťovou kartu. TENNA dále odhaluje podporu sítí TD-LTE, LTE FDD, TD-SCMA, WCDMA a GSM, operační systém Android a také přítomnost dvou slotu na SIM. Telefon má být údajně představen již příští měsíc.

Aktualizováno 4. září, 12:45: 

Původně jsme na základě prvních dostupných informací uváděli, že telefon na fotografiích je chystaný tabletofon LG G4 Pro/Note. Tyto spekulace byly posléze vyvráceny s tím, že zmíněný tabletofon zřejmě letos na pozdim nepřijde, a že fotografie zobrazují právě model V10. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. PHiLiPZ (neregistrovaný)

    svietit si laserom do oci, to je napad! potom uz ta kvalita displeja nebude az taka dolezita

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).